Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.249
-2.11%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Dışişleri Bakanlığı'ndan 2 ülkeye seyahat uyarısı

  Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının zorunlu olmadıkça Irak ve İtalya’nın koronavirüs görülen bölgelerine seyahat etmemelerini tavsiye etti.
  • AA
  • 26.02.2020 - 13:25
  Dışişleri Bakanlığı'ndan 2 ülkeye seyahat uyarısı

  Türkiye, Çin'in Vuhan kentinden yayılan koronavirüs salgını nedeniyle teyakkuzda...

  Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının zorunlu olmadıkça Irak ve İtalya’nın koronavirüs görülen bölgelerine seyahat etmemelerini tavsiye etti.

  "ZORUNLU OLMADIKÇA İTALYA'YA GİTMEYİN" UYARISI

  Dışişleri Bakanlı'nın internet sitesinden, İtalya ile ilgili yapılan açıklamada, "İtalya’da koronavirüs vakalarında ve bu virüs kaynaklı ölümlerde son günlerde artış yaşandığı gözlemlenmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın, zorunlu olmadıkça, İtalya’nın koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri önemle tavsiye olunur. Öte yandan, İtalya’da ikamet eden veya bu ülkeye seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami düzeyde riayet etmeleri; Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuz ile İtalyan resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arz etmektedir." denildi.

  Dışişleri Bakanlığı ndan 2 ülkeye seyahat uyarısı #1

  IRAK'A SEYAHAT UYARISI

  Bakanlığın Irak ile ilgili uyarısında ise şu ifadelere yer verildi:

  "Irak’ta koronavirüs vakalarının sayısı, ülke çapında artış eğilimindedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Irak’ın koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri, Irak’a seyahat etmeleri halinde vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur. Irak’ta ikamet eden veya Irak’a seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Bağdat Büyükelçiliğimiz ve Erbil Başkonsolosluğumuz ile Irak ulusal makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir."

  Dışişleri Bakanlığı ndan 2 ülkeye seyahat uyarısı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir