Petrol
111.41
-0.56%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.652
1.51%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Dışişleri Bakanlığı'ndan Brüksel saldırısına kınama

  Dışişleri Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklama ile Brüksel'deki terör saldırılarını kınadı.
  • AA
  • 22.03.2016 - 16:01
  Dışişleri Bakanlığı'ndan Brüksel saldırısına kınama

  Dışişleri Bakanlığı ndan Brüksel saldırısına kınama #1

  Dışişleri Bakanlığı, yazılı olarak yaptığı açıklamasında Brüksel'deki terör saldırılarını nefretle kınadığını belirterek şunları söyledi:

  SALDIRILAR EVRENSEL DEĞERLERİ HEDEF ALMIŞTIR

  "Bugün Zaventem Havalimanı ile Maelbeek metro istasyonunda gerçekleştirilen ve çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı terör saldırılarını nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Avrupa’nın kalbi olan Brüksel’de gerçekleştirilen bu alçakça saldırılar bir kez daha medeni dünyayı ve evrensel değerleri hedef almıştır.

  TÜRKİYE MÜTTEFİKLERİYLE DAYANIŞMASINI SÜRDÜRECEKTİR

  Müttefikimiz Belçika’ya terörle mücadelesinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. DAEŞ, PKK ve DHKP-C gibi birden fazla terör örgütüne karşı mücadele veren Türkiye, terör ve şiddet kültüründen beslenen zihniyetin her türlüsüne karşı uluslararası toplum ve müttefikleriyle dayanışmasını kararlılıkla sürdürecektir"

  Yakın zamanda terörün dehşetiyle derinden sarsılan Türkiye'nin, dost Belçika halkının acısını yürekten paylaştığı vurgulanan açıklamada, alçakça saldırılarda yaşamını yitirenlerin yakınları ile Belçika hükümetine ve halkına en içten taziyeler iletildi ve yaralılara acil şifalar dilendi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir