Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.041
1.19%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Diyanet'ten tepki çeken soru ve cevap hakkında açıklama

  Diyanet'ten tepki çeken soru ve cevap hakkında açıklama

  Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu'nda tepki çeken soru cevap sonrası açıklamada bulundu.
  • Ajanslar
  • 08.01.2016 - 18:08

  Diyanet İşleri Başkanlığı adına fetva veren “Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu” resmi internet sitesine gelen “Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu?” sorusuna verilen cevap tepki çekmişti.

  "KURUMUN İTİBARINI ZEDELEMEK İSTEYEN KİŞİLER YAPTI"

  Bunun üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, kurumun itibarını zedelemek isteyen kişilerin yaptığı kelime oyunlarından dolayı böyle bir yanıt verildiği duyuruldu.

  DİYANET'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

  "Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez.

  Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.

  Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez. Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz"

  Diyanet ten tepki çeken soru ve cevap hakkında açıklama #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir