Euro
10.1634
0.48%
Dolar
8.6579
0.07%
Altın
493.09
0.24%
Borsa
1.412
0.33%
Bitcoin
379.166
3.69%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Diyarbakır Silvan'daki operasyon havadan görüntülendi

  Diyarbakır Silvan'daki operasyon havadan görüntülendi

  Silvan'da hendek kazıp yola barikat kuran ve Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmet vermesini engelleyen PKK'lılara yönelik operasyon görüntülendi.
  • AA
  • 20.08.2015 - 14:10

  İlçede önceki gün 01.00'de ilan edilen yasağın dün 07.00'de sona ermesine kadar etkili şekilde sürdürülen hava destekli operasyon sırasında helikopterden çekilen görüntülere göre, teröristler gizlendikleri evlerin damından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunmak için pusu kuruyor. Güvenlik güçleri, pusu kuran teröristlere müdahalede bulunuyor.

  SÜRÜNEREK ARA SOKAKLARA KAÇIYORLAR

  Görüntülerde, köşeye sıkışan teröristlerin kaçmaya çalıştığı yer alıyor. Ellerinde uzun namlulu silahlarla hendeklerin etrafında nöbet tuttuğu görülen yüzü maskeli ve siyah giysili örgüt mensupları, devriye gezen polisleri görünce, üst üste dizilen kum torbalarını mevzi gibi kullanarak gizlenmeye çalışıyor. Teröristler, barikatların arkasından sürünerek ara sokaklara kaçıyor.

  Diyarbakır Silvan'daki operasyon havadan görüntülendi İZLE

  Terör saldırılarının ilçedeki tahribatını da yansıtan görüntülerde, bazı binaların önündeki araçların teröristlerce yakılması ile Tekel, Mescit ve Selahattin mahallelerinde cadde ve sokaklara kazılan hendeklerin zırhlı iş makineleriyle kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, bazı sokaklara bırakılan patlayıcı düzeneklerin temizlenmesi ve sokak ortasına barikat olarak bırakılan araçların kaldırılması da yer alıyor.

  Diyarbakır Silvan daki operasyon havadan görüntülendi #1

  GÜVENLİK GÜÇLERİNE SALDIRIYORLAR

  Ara sokaklarda gruplar halinde hareket ettikleri görülen teröristleri gören çocuklu ailelerin korkarak bölgeden hızla uzaklaşmaya çalışması, kameralara yansıyan görüntüler arasında. Bazı sokakların köşe başında bekleyen teröristlerin güvenlik güçlerine el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunduğu, uzun namlulu silahlarla ateş ettiği görülüyor. Bu sırada yükselen duman da kameraya yansıyor.

  4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  İlçede güvenlik güçlerince bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda, 3 av tüfeği, el yapımı 9 bomba, 8 roketatar mühimmatı, 4 roketatar motoru, mutfak tüpü içine hazırlanmış bomba düzeneği ve çeşitli mühimmat ve malzeme ele geçirilmiş, 11 hendek kapatılıp 20 barikat kaldırılmış, 4 terörist etkisiz hale getirilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir