Euro
15.4473
-0.85%
Dolar
13.7024
-0.69%
Altın
785.37
-0.49%
Borsa
1.963
1.86%
Bitcoin
718.245
4.11%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Diyarbakır'da HDP'li belediye PKK şehitliği yaptı

  HDP'li Diyarbakır belediyesi kentin en büyük mezarlığı olan Yeniköy Mezarlığı'ndaki geniş bir alanı öldürülen teröristler için için ayırdı.
  • Haber Merkezi
  • 08.02.2016 - 09:15
  Diyarbakır'da HDP'li belediye PKK şehitliği yaptı

  Bölgedeki çatışmalarda öldürülen teröristler için Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesinde bulunan ve yüz ölçümü bakımından kentin en büyük mezarlığı konumundaki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yeniköy Mezarlığı’nda belediye tarafından sözde ‘PKK Şehitliği’ oluşturulduğu ortaya çıktı.

  ÖZEL ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

  HDP’li belediye tarafından özel olarak çevre düzenlemesi yapılan ve mezar taşlarının belediye bütçesiyle yapılan sözde ‘PKK Şehitliği’ndeki mezarlar ise örgütünün amblem ve renkleriyle açıkça donatılmış. Teröristlerin mezarlarını maaşını belediyenin devlet parasıyla ödediği güvenlik görevlileri koruyor. Bahçıvanlar bakımını üstleniyor.

  Diyarbakır da HDP li belediye PKK şehitliği yaptı #1

  BÜYÜKŞEHİR AÇIKÇA SUÇ İŞLİYOR

  Akşam'ın haberine göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kamuya ait alanda oluşturduğu bölücü terör örgütü militanlarına ait mezarlıkla resmen suç işledi. Sessiz sedasız yapılan mezarlara son dönemdeki çatışmalarda ölen teröristlerin yanı sıra başka yerlerde geçmiş yıllarda öldürülen teröristlerin cenazeleri de taşınıyor.

  VATANDAŞA YER YOK

  Diyarbakır’ın en büyük ve merkezi mezarlığında büyük bir alanda boşluk olmasına rağmen belediye bu bölgenin tamamını teröristlere ayırdı. Sözde şehitlik olarak ayrılan alana belediyenin talimatıyla boş yer olmasına rağmen cenazesini defnetmek isteyen vatandaşlar ‘bu mezarlıkta yer kalmadı’ denilerek başka yerlere yönlendiriliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir