Diyarbakır'da kepenkler kapalı

Diyarbakır'da kepenkler kapalı

Diyarbakır'da BDP'nin 48 saat sürecek olan kitlesel açlık grevi çağrısı nedeniyle kepenkler açılmadı. Eczaneler ve fırınlar dışında kentim tümünde kepenkler açılmazken, Diyarbakır emniyet Müdürlüğü ise olağanüstü güvenlik önlemi aldı.

POLİS GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Özel harekat timleri ve çevik kuvvet ekipleri kentin bir çok yerinde güvenlik önlemi alırken, caddeleri dolaşan bir polis aracından ise Valilik tarafından yapılacak eylem ve yürüyüşlerin yasaklandığıyla ilgili anonslar yapıldı.

TÜRKÇE-KÜRTÇE UYARI ANONSU

Polis aracından, " 17-18 Kasım tarihlerinde Koşuyolu parkı, Batı kent boş arazisine, Park ormanı, Dağkapı meydanı, Konukevi önü gibi yerlerde yapılacak eylem ve yürüyüşler Diyarbakır Valiliği tarafından yasaklanmıştır. Söz konusu bu yerlerde yapılacak olan toplanmalara veya eylemlere kademeleri olarak müdahale edilecektir. Tüm Diyarbakır halkına önemli duyurulur" denildi. Polis araçlarından sürekli uyarı anonsları yapılırken, Kayapınar ilçesinin Bayındırlık semtinde bulunan BDP il binasında ise vatandaşlar toplanmaya başladı.

DİYARBAKIR'DA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

DİYARBAKIR'DA KEPENKLER KAPALI

Diyarbakır'da kepenkler kapalı

"EYLEMİNİZ SUÇ DAĞILIN"

BDP il binası çevresindeki cadde ve sokaklarda çevik kuvvet ekipleri panzerler eşliğinde önlem alırken, BDP il binası önünde toplananlara ise polis aracından Türkçe ve ardından da Kürtçe uyarı anonsu yapıldı. Polis aracından "Ev bangaminî sêemîne. Ev Çalakî suçe. Bela bibin -3'üncü kezdir çağrı yapıyorum. Bu eyleminiz suçtur, dağılın" anonsu sürekli yapıldı. Bunun üzerine BDP il binası önünde toplananların büyük bölümü parti binasına girdi.

MOLADA YEMEK YEDİLER

Kentin bir çok yerinde kapalı kepenkler önünde önlem alan çevik kuvvet ekiplerindeki bazı polislerin ise, verdikleri moladan istifade ederek çıkabilecek olaylar öncesinde karnını doyurması ise dikkat çekti.