Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
481.968
-8.08%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar

  HDP mitinginin yapıldığı İstasyon Meydanı’nda 5 dakika arayla meydana gelen 2 patlama hakkında ayrıntılar ortaya çıktı.
  • 06.06.2015 - 06:08
  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar

  mitin-patlama

  Şiddetli patlamalarda yaralanan ve aralarında polislerin de bulunduğu 100’ün üzerindeki kişi hastanelere kaldırıldı. Ameliyata alınan 16 yaşındaki Ramazan Yıldız ile üzerinden kimlik çıkmayan bir genç yaşamını yitirdi.

  PİKNİK TÜPÜNÜN İÇİNE YERLEŞTİRİLMİŞ BOMBA

  Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Diyarbakır'ın İstasyon Meydanı'nda düzenlenen HDP mitingi sırasında meydana gelen patlama ile ilgili olarak güvenlik güçleri ve savcıların çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemede delil niteliğinde olan metal parçalar savcıların gözetiminde toplanarak incelemeye alındı. Güvenlik güçlerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede bombanın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bir düzenek ile patlatıldığı tespit edildi. Yetkililer, patlayan tüpün içinde yüzlerce metal bilye bulunduğunu ve güçlendirilmiş bir patlayıcı madde kullanıldığını söyledi. Olay yerinde inceleme yapan uzmanlar patlamanın olduğu bölgeye saçılmış halde bulunan 100'den fazla metal bilye ve patlayan tüpün parçalarını incelemek üzere kriminal laboratuvara götürdü. Güvenlik güçleri olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir şüpheli tespit edemezken, terör ve istihbarat uzmanlarının bölgedeki tüm MOBESE kayıtlarını incelemeye başladığı belirtildi.

  Patlamada yaralan polis memuruna vatandaştan ilk müdahale

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #2

  PARMAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

  Öte yandan olay yeri inceleme uzmanlarının patlayan tüpün parçaları üzerinde bazı parmak izleri tespit ettiği belirtildi. İkinci patlamanın yaşandığı yerde bir adet parçalanmış cep telefonu ve batarya bulan uzmanlar, telefonun patlamada kullanılmış olma ihtimalini araştırıyor.

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #3

  Yetkililer, patlamada 150'den fazla yaralı bulunduğunu ve 20'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. 23 yaralının ameliyatının tamamlandığını söyleyen yetkililer, yaralıların bir kısmının vücudundan metal bilyeler çıktığını bildirdi.

  Trafo önünde patlama anı

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #4

  5 DAKİKADA İKİ PATLAMA

  Patlamalardan ilk saat 17.50 sıralarında HDP lideri Selahattin Demirtaş’ın konuşacağı platformdan yaklaşık 60 metre uzaklıktaki çöp kutusunda meydana geldi. Bu patlamanın trafodan kaynaklandığı anons edildi. Yaklaşık 5 dakika sonra bu kez hınca hınç dolu olan miting alanın yanındaki trafonun önünde kulakları sağır eden bir patlama daha oldu.

  YARALILARIN AYAKLARI KOPTU

  İlk belirlemelere göre parça tesirli olduğu sanılan bombaların infilak etmesiyle, miting alanı karıştı. Patlamaların olduğu yerlerin yakınında bulunan ve kanlar içinde kalan yaralılar, panik bitince hemen koridor açılarak karga tulumba önce platformun yanına taşındı, ardından gelen ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yaralılardan bazılarının ayaklarının koptuğu ve durumu ağır olanlar olduğu açıklandı.

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #5

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #6

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #7

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #8

  Diyarbakır’daki bombalı saldırıyla ilgili ayrıntılar #9


  Görüş Bildir