Euro
9.9992
-0.69%
Dolar
8.4058
-0.59%
Altın
494.1
-0.62%
Borsa
1.384
-0.55%
Bitcoin
327.400
-3.14%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Diyarbakır'daki PKK'lı heykeli yıkıldı İZLE

  Diyarbakır'daki PKK'lı heykeli yıkıldı İZLE

  İlk kurşunu sıkarak PKK eylemlerini başlatan Mahsum Korkmaz'ın Lice'ye dikilen heykeli yıkıldı. Çıkan olaylarda 1 kişi öldü.
  • 19.08.2014 - 09:04

  Lice'de dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin kaldırılması için alınan mahkeme kararının ardından bu sabah operasyon başladı. Heykeli korumak için gelenlere panzerlerle müdahale edildi.

  Diyarbakır daki PKK lı heykeli yıkıldı İZLE #1

  Diyarbakır'daki PKK'lı heykeli yıkıldı İZLE

  OLAYLARDA 1 KİŞİ ÖLDÜ

  Helikopter ve panzer eşliğinde bu sabah başlatılan operasyon sonucunda çok tepki çeken heykel yıkıldı. Çıkan olaylarda ise bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Yaralılar tedavi altına alındı.

  Diyarbakır daki PKK lı heykeli yıkıldı İZLE #2

  EL KONULMASI KARARI ÇIKMIŞTI

  Diyarbakır Lice'de PKK'nın ilk silahlı eylemini yapan ve bir askeri şehit eden terörist Mahsum Korkmaz'ın heykeli dikilmişti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı heykelin dikilmesinin ardından "terör örgütü propagandası yapıldığı" iddiasıyla soruşturma başlamıştı. Soruşturma kapsamında Lice Sulh Ceza Mahkemesi'nden heykele "suç eşyası" olduğu gerekçesiyle el konulması kararı talep edildi. Talep üzerine Lice Sulh Ceza Mahkemesi, heykele el konulması kararı verdi. Diyarbakır'da yetkililer ise konunun sulh yoluyla çözülüp, gerginliğe yol açmaması için sivil toplum örgütleriyle girişimlerde bulunup heykelin kaldırılmasını istemişti.

  Diyarbakır daki PKK lı heykeli yıkıldı İZLE #3

  Diyarbakır daki PKK lı heykeli yıkıldı İZLE #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir