Euro
11.0559
-0.1%
Dolar
9.5112
-0.26%
Altın
548.79
-0.21%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
563.031
-5.63%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı

  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı

  TBMM Anayasa Komisyonu dokunulmazlıklar için toplandı, toplantıda HDP'liler kavga çıkardı.
  • Haber Merkezi
  • 28.04.2016 - 12:49

  AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Komisyon, AK Parti'li 316 milletvekilinin imzasını taşıyan Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni ele alacak.

  Dokunulmazlık görüşmelerinde kavga - Galeri

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplantıda hükümet adına yer alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Komisyon üyelerinin dışında çok sayıda AK Parti, CHP ve HDP milletvekilleri de teklifin görüşmelerine katılıyor.

  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı #1

  PARTİLİLER GAZETECİLERİN YERİNE OTURUNCA TARTIŞMA ÇIKTI

  Komisyona katılımın yüksek olması nedeniyle çok sayıda kişi toplantıyı ayakta takip ediyor. Toplantıya katılanlardan bazılarının basın mensuplarının yerlerine oturdukları görüldü.

  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı VİDEO

  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı #2

  HDP'LİLER YER KAVGASI YAPTI

  HDP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder, çok sayıda milletvekilinin ayakta olduğunu gerekçesiyle daha geniş salona geçilmesini istedi. Komisyon Başkanı Mustafa Şentop ise en geniş salonda toplantının yapıldığını söyledi. HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da "Genel Kurul bugün kapalı, orada yapalım" teklifinde bulundu.

  Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı #3

  MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLARI SALONDAN ÇIKARILDI

  Komisyonda, teklifin görüşmelerine geçilmeden önce basın mensupları ile milletvekili danışmanlarının salon dışına çıkartılması konusunda tartışma yaşandı. Komisyon Başkanı Mustafa Şentop, toplantı düzeni sağlanmadan milletvekillerine usul hakkında söz vermeyeceğini açıkladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir