Petrol
110.79
0.01%
Euro
17.268
1.36%
Dolar
16.0752
0.94%
Altın
965.13
1.72%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.015
-1.19%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Rahşan Ecevit: Başörtülü vekiller hemcinslerini rahatsız etti - izle

  Rahşan Ecevit: Başörtülü vekiller hemcinslerini rahatsız etti - izle

  Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, Meclis'te başörtüsü ile ilgili ilk kez konuştu.
  • 04.11.2013 - 12:28

  Rahşan Ecevit: Başörtülü vekiller hemcinslerini rahatsız etti - izle #1

  Ak Partili dört kadın vekilin başörtüsü ile Meclis'e girmesinin ardından en çok merak edilen konulardan biri de, Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in bu durumu nasıl yorumlayacağıydı.

  Çünkü, 14 yıl önce, 2 Mayıs 1999'da Refah Partisi Milletvekili Merve Kavakçı başörtüsü ile TBMM'ye girdiğinde en sert tepkiyi dönemin Başbakanı Bülent Ecevit göstermiş, parmağı ile Kavakçı'yı işaret ederek, 'Bu kadına haddini bildirin' diye bağırmıştı.

  Ecevit'ten Kavakçı'ya: Bu Hanıma Haddini Bildiriniz

  'KADINA ŞİDDETİ TIRMANDIRIR'

  Görüşlerini bir basın açıklamasıyla paylaşan Rahşan Ecevit, TBMM'de türbanlı milletvekillerinin görev yapmaya başlamasıyla 'konunun kapanmadığını', bu durumun 'mahalle baskısı yaratacağını, kadına karşı şiddeti tırmandıracağını' vurguladı.

  Rahşan Ecevit'in açıklaması şöyle;

  'Dört türbanlı hanım milletvekilinin TBMM Genel Kurulu'na hiçbir sorun çıkmadan katılmasıyla türban konusunun artık kapanmış olduğu üst düzey yetkililer tarafından belirtilmektedir. Aslında konu kapanmamıştır. Aksine, bu durumun kamuda emsal teşkil edeceği, dolayısıyla mahalle baskısı yaratacağı, ki şimdiden başlamıştır, kadına karşı şiddeti, özellikle hayatlarını şekillendirme aşamasında olan kız çocuklarına tercih hakkı tanımaması gibi sorunları da tırmandıracağı için aile faciaları yaşanacaktır. TBMM'deki türbanlı dört milletvekili hemcinslerine büyük rahatsızlık vermiştir.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir