Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.549
1.86%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Edirne Valisi mültecilerle TEM'de namaz kıldı

  Edirne Valisi mültecilerle TEM'de namaz kıldı

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İstanbul karayolu üzerinde iki şeridi kapatılan yolda Suriyeli mültecilerle birlikte cuma namazını kıldı
  • Haber Merkezi
  • 18.09.2015 - 14:01

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Yunanistan'a geçmek isteyen ancak izin verilmeyen Suriyelilerin oluşturduğu kalabalık bir grupla birlikte TEM'de Cuma Namazı kıldı.

  Edirne Valisi mültecilerle TEM de namaz kıldı #1

  Edirne Valisi mültecilerle TEM de namaz kıldı #2

  "BU İNSANLARA YARDIM ETMEK GÖREVİMİZ"

  Namaz sonrasında açıklama yapan Dursun Ali Şahin şunları söyledi:  "Dünyada Suriyelilere kapılarını açan bir Türkiye bir Ürdün var. Avrupa ülkelerinden bir çağrı olursa sizi gönderelim dedik. Ama maalesef olmamıştır. Sonunda şuna vardı. Malumunuz Türkiye seçim arifesinde. Sayın başbakanımız son derece meşgul. Meşguliyeti sebebiyle dün bir görüşme gerçekleşemedi. Bugün olmasa bile bu gece bu gece de olmasa yarın sayın başbakanımıza 5-6-7 kişiyi göndereceğiz. İstanbul otogarında dan da gidecekler sayın başbakanımızla görüşecekler. Müteakiben BM temsilcisi AB temsilcisi ile görüşecekler ve tekrar buraya dönecekler. Biz “sadece Türkiye olmasın 25-30 ülke bu göçmenlere kapılarını açsın” diyoruz. Bu insanlar ateşten kaçarak buraya geldi. Bu insanlara yardım etmek görevimiz. Hem de asli görevimiz. İnşallah sayın başbakanımızla görüştükten sonra bir sonuca uylaşılacağını umuyorum."

  Edirne Valisi mültecilerle TEM de namaz kıldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir