Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.143
-0.31%
12ºC
İstanbul
Bulutlu 12 C
  Edirne'deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı

  Edirne'deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı

  Atık malzemelerle ve çeşitli maketlerle tasarlanan Geri Dönüşüm Parkı'nda yapılan açılışta, milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun heykeli dikkat çekti.
  • DHA
  • 28.06.2021 - 14:33
  • Güncelleme : 28.06.2021 - 14:36

  Edirne Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki kademe binasında toplanan araç lastiği, plastik, demir, ahşap ve cam atıklar geri dönüşüme kazandırıldı.

  Geri dönüşümle kazandırılan maddeler uçak, oktomobil, tank, motosiklet, yel değirmeni, ağaç ve hayvan maketlerine dönüştürüldü.

  Atık malzemelerden yapılan maketlerle, Yeni Mahalle’deki 2,5 dönümlük alanda Geri Dönüşüm Parkı oluşturuldu.

  GENÇLİK PARKI'NDA NAİM SÜLEYMANOĞLU HEYKELİ

  Yeni tasarlanan parka, milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun da heykeli dikildi.

  Edirne'deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı VİDEO

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #1

  HEYKEL İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

  Süleymanoğlu heykelinin açılışı için düzenlenen törene; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #2

  "AMACIMIZ, ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK VE FARKINDALIK YARATMAK"

  Belediye Başkanı Helvacıoğlu, parkın bulunduğu alanın atıl durumda olduğunu ve belediye olarak burayı geri dönüşüm parkı yaparak değerlendirdiklerini belirterek, "Burada imalat tamamen belediyemize ait. Buradan bir mesaj vermeliydik. Bunların daha büyüğünü, daha güzellerini diğer mahallelerimize de yapmak istiyoruz ve bunun mesajını veriyoruz. Atık malzemeleri değerlendirmek hem kendi çevremize hem de dünyaya karşı boynumuzun borcu. Tamamı plastik ve metal atıklardan oluşan parkımız hem ülkemiz de hem de yurt dışında ilgi gördü.

  Bir hafta önce Bulgaristan’ın Burgas Valiliği bir heyet göndererek incelemelerde bulundu. Biz bu parkla geri dönüşümün önemini eğlenceli bir yolla anlatmak istedik. Atıklardan neler yapılabileceğini göstermiş olduk. Burada amacımız, çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak. Bizler atıklar çöp değil, gelecektir bilinciyle israfı önlüyor, kaynaklarımızı verimli kullanıyor ve doğamızı koruyoruz. Ayrıştırıyoruz, dönüştürüyoruz, kazandırıyoruz ve önemsiyoruz." dedi.

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #3

  HATIRA KÜTÜĞÜNE ANI LEVHASI ÇAKILDI

  Etkinlikte, parktaki maketleri yapan Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli Mustafa Özdemir ile çevre gönüllüsü Melih Andaç’a Başkan Helvacıoğlu tarafından plaket takdim edildi. Protokol ayrıca parkta oluşturulan hatıra kütüğüne anı levhası çaktı.

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #4

  PARKIN TANITIMI YAPILDI

  Öte yandan, aynı mahallede dünya ve olimpiyat şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu anısına oluşturulan ve heykelinin bulunduğu Gençlik Parkı'nın tanıtımı yapıldı. Protokol parkı ziyaret ederek, Naim Süleymanoğlu heykeliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #5

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #6

  Edirne deki yeni parka, Naim Süleymanoğlu heykeli yapıldı #7


  Görüş Bildir