Euro
10.0725
-0.06%
Dolar
8.5586
-0.06%
Altın
495.6
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
277.125
0.03%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Efkan Ala'dan Abdullah Gül açıklaması

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Şahsıma saygısızlıklar yapıldı" açıklamasını yorumladı.
  • 21.08.2014 - 10:26
  Efkan Ala'dan Abdullah Gül açıklaması

  Efkan Ala dan Abdullah Gül açıklaması #1

  Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veda resepsiyonunda söylediği 'Bizim cenahta günlük konuşulur, öyle yaşanır. Ben bu partinin kurucusuyum; ama şahsıma saygısızlıklar yapıldı' açıklamalarını Efkan Ala yorumladı.

  BAŞBAKANIMIZ DA ÇOK BÜYÜK SALDIRILARA UĞRADI

  TGRT Haber'e açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Türkiye üzerine oynanan oyunları keşfetmiş, deşifre etmiş ve üstesinden gelmiş bir ekibin liderlerinin, politikayapıcılarının, kendilerine ilişkin oyunların kurbanı olmaları düşünülemez. Onlar her türlü hesabı, fitne fesadı, nifak tohumlarını ellerinin tersiyle iterler. Resmin büyüğüne bakılırsa, elbette Abdullah Gül'ün sözleri önemlidir. Herkes de Sayın Cumhurbaşkanı'na saygı noktasında dikkatli olmalıdır. Ama, Sayın Başbakanımız da çok büyük saldırılara uğradı, o da konuşsa belki, daha büyük sözler edecektir. Sayın Erdoğan kimbilir neler söylerdi. Çünkü hiç beklemediği yerlerden nelerle karşılaştı. Siyaset biraz da böyle bir şey" değerlendirmesinde bulundu.

  Bakan Ala, 28 Ağustos'ta resmen Cumhurbaşkanı olacak olan Recep Tayyip Erdoğan ile selefi Abdullah Gül arasında sorun yaşanmayacağını ifade etti. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir