Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem
AA & Ensonhaber

İzmir açıklarında deprem meydana geldi.

AFAD'ın verilerine göre, merkez üssü İzmir'in Urla ilçesi açıkları olan deprem, saat 07.00'de kaydedildi.

İZMİR AÇIKLARINDA DEPREM

5.1 büyüklüğündeki sarsıntının derinliğinin 3.97 kilometre ve Urla ilçesine 56.18 kilometre mesafede olduğu belirtildi. Deprem Manisa'dan da hissedildi.

ARTÇI SARSINTILAR YAŞANDI

Depremin ardından 4.3, 2.8 ve 2.3 büyüklüklerinde artçı sarsıntılar meydana geldi. 3.3 şiddetindeki diğer artçı sarsıntı ise Muğla'nın Marmaris ilçesine 42.98 kilometre mesafede yaşandı.

OLUMSUZ İHBAR YOK

AFAD'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Urla ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası saat 07.33 itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı belirtilerek, saha tarama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem

VALİ KÖŞGER: GEÇMİŞ OLSUN İZMİR

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Urla açıklarında gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremde an itibariyle ilimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

"OLUMSUZ BİR DURUM YOK"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bölgedeki ekiplerin şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadığını bildirdi.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir'in Urla ilçesi açıklarında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bölgedeki İl Müdürlüğü ekiplerimiz şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadı. Rabb'im ülkemizi her türlü afetten korusun." ifadelerine yer verdi.