Egemen Bağış'tan Hüseyin Aygün'e PKK'nın sözcüsü iması

Egemen Bağış'tan Hüseyin Aygün'e PKK'nın sözcüsü iması

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP'li Hüseyin Aygün'ün serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamaların şaşkınlık verici olduğunu söyleyerek, “Anladığım kadarıyla örgüt kendine yeni bir takım stratejiler belirleyip, bazı başka parti mensuplarından da kendilerine sözcü arayışı içine girdi” dedi.

Bağış, AB Bakanlığı Ortaköy'deki Ofisi'nde ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'i kabul etti. Bağış, ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

SANKİ PİKNİĞE GİTMİŞ GİBİ KONUŞUYOR

CHP'li Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılıp serbest bırakılmasıyla ilgili süreci yorumlayan Bağış, “Hüseyin Bey kaçırıldığında çok büyük bir üzüntü duymuştuk. Kendisinin bir an evvel ailesine ve sevdiklerine kavuşması için devletin bütün imkanlarının seferber edileceğini Sayın Başbakanımız açıklamıştı. Ama döndükten yaptığı bazı açıklamaları ben çok şaşırtıcı buldum ve büyük bir şaşkın içerisinde takip ediyorum. Bunu anlamanın pek yolu yok. Anladığım kadarıyla örgüt kendine yeni bir takım stratejiler belirleyip, bazı başka parti mensuplarından da kendilerine sözcüler arayışı içine girdi. Bu süreci bir takip edelim, izleyelim bakalım nereye varacak. Ben de merak ediyorum. CHP'nin içerisinde buna tepkiler nasıl olacak? Çünkü Sayın Aygün'ün açıklamaları gerçekten enteresan. ‘Dersim dağlarını özlemişim, çok saygılı 7 genç bizi ağırladı' şeklinde sanki pikniğe gitmiş gelmiş gibi konuşuyor. Biz de büyük bir hayret içerisinde bu süreci takip ediyoruz. Önce parti içinde netleştirsinler pozisyonlarını ondan sonra yorumlarız” diye konuştu.