Dolar
6.8024
-0.1116%
Euro
7.5762
0.1004%
Altın
1738.35
-0.0753%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
380.144
-0.2068%
Bitcoin
68719.12
4.9661%
15ºC
İstanbul
Sağanak yağış 15 C
  Emin Çölaşan açıkça HDP'ye oy verin çağrısı yaptı

  Emin Çölaşan açıkça HDP'ye oy verin çağrısı yaptı

  Dünün HDP ve Cemaat düşmanı Emin Çölaşan, HDP barajı aşsın diye Kemalistleri ikna yazısı yazdı..
  • Haber Merkezi
  • 29.10.2015 - 08:53

  Emin Çölaşan açıkça HDP'ye oy verin çağrısı yaptı

  Yılların Kemalisti, Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugün öyle bir yazı yazdı ki.. Cemaat'e sahip çıtktı, HDP'ye oy verin çağrısında bulundu. Yetmedi, aynı yazısında HDP'ye Kemalistlerin neden oy verdiğini, vermesi gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattı..

  İşte o yazıdan bölümler:

  AKP EN ÇOK HDP'DEN KORKUYOR

  Sevgili okuyucularım, belki bazen düşünüyor olabilirsiniz, seçimde AKP’nin en çok korktuğu, bu yüzden düşman belleyip hedef gösterdiği, başarısız olsun diye çaba harcadığı parti hangisidir diye!.. Acaba CHP mi, MHP mi!.. İkisi de değil. O halde hangisi? HDP!

  HDP BARAJI AŞTI, AKP İKTİDAR OLAMADI

  HDP 7 Haziran seçiminde yüzde 10 barajını aşıp Meclis’e 80 milletvekili soktu. Bu 80 milletvekilinin neredeyse tamamı Güneydoğu’da AKP’den alındı ve iktidar partisi Meclis’te azınlığa düşmüş oldu. Ülkede acayip bir rüzgar esiyordu… “HDP’ye oy verin… Barajı aşsın ki AKP tek başına iktidar olamasın.” İnce hesaplar yapıldı, büyük bir kumar oynandı ve tuttu..

  KEMALİSTLER BİLE HDP'YE OY VERDİ

  Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Cumhuriyet’in, Atatürk ilke ve devrimlerinin en büyük savunucusu olan, bazılarını benim de bire bir tanıdığım nice insanlar sandık başına bu hesapla gidip oylarını HDP’ye verdiler. Peki şimdi, bu seçimde ne olacak? Eğer aynı süreç 1 Kasım günü de gerçekleşir, Doğu ve Güneydoğu’yu, ama özellikle de Güneydoğu’yu HDP silmece kazanırsa, gökten ilahlar bile inse AKP’yi kurtarmak mümkün olmaz. Dolayısıyla, bu seçimde de AKP’nin en büyük rakibi (istesek de istemezsek de) HDP’dir.

  HDP BARAJI AŞAMAZSA KANLI TERÖR OLAYLARI OLUR

  Burada bir cümlelik bir parantez açıyorum: (HDP yüzde 10’u geçemezse, korkarım ki başta Güneydoğu olmak üzere ülkenin pek çok yerinde kanlı olaylar çıkar ve terör çok canlar alır.)

  Görüş Bildir