Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.400
1.20%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Emin Çölaşan: Atatürkçüler HDP'ye oy verdi

  Emin Çölaşan: Atatürkçüler HDP'ye oy verdi

  CHP kitlesinin bir bölümünün HDP'ye oy verdiği biliniyor ancak bunu ilk kez açıkça konuşan Emin Çölaşan oldu...
  • 10.06.2015 - 10:31

  Emin Çölaşan: Atatürkçüler HDP ye oy verdi #1

  Seçim öncesi, asla bir araya gelmez denilen kitleler AK Parti'nin tek başına iktidarını bozmak için bir araya gelmişti. Bunların başında da CHP - HDP geliyor hatta milliyetçi MHP bile hedef tahtasına HDP'yi değil AK Parti'yi oturtuyordu.

  Nitekim bir başarı elde edildi ve HDP barajı aşarak 80 milletvekilini Meclis'e soktu. AK Parti tek başına iktidar şansını kaybetti, koalisyon Türkiye'nin bir numaralı gündemi oldu.

  HDP'NİN OYLARININ YARISI ATATÜRKÇÜLERİN

  AK Parti'yi iktidardan etmek için birbirini destekleyen kitleler ve partiler biliniyordu ancak bunu en açık şekilde ifade eden Sözcü yazarı Emin Çölaşan oldu. Ulusalcı kimliğiyle bilinen Çölaşan, HDP oylarının yarısının Atatürkçü demokratlar tarafından, yani CHP'liler tarafından verildiğini yazdı:

  "Bu partinin yetkilileri şimdi şunları hiçbir zaman unutmasın: “Bu oyların en az yarısı HDP’ye emanet olarak, sadece bu seçimde verilmiş oylardır… Bunların büyük çoğunluğu, yani milyonlarca oy, aslında CHP’ye oy verecek kitleler tarafından sandığa atılmıştır… Atatürkçü, demokrat, ülkemizin bölünmesine ve özerklik istemine sonuna kadar karşı olan, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin savunucusu kitleler… Üstelik onlar dindar ama dinci olmayan, dinimize karşı en ufak bir saygısızlık sergilemeyen, ancak iktidar partisinin din ticaretine ve din sömürüsüne bütün güçleriyle karşı çıkan pırıl pırıl insanlarımız… Oylarını HDP’ye sadece bu nedenlerle, AKP-Tayyip ikilisini çökertip burunlarını sürtmek amacıyla verdiler… Ve amaca ulaşıldı."

  HDP'de Atatürk ve Öcalan fotoğrafları bir arada VİDEO

  ÇÖLAŞAN'IN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir