Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
493.048
-1.18%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi

  Emine Erdoğan, Bangladeş'e sığınan Müslümanlara destek vererek bütün dünyaya yardım çağrısında bulundu.
  • DHA
  • 08.09.2017 - 01:01

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'ın Kuzey Rakhayn eyaletinde yaşananlara dikkat çekmek ve Bangladeş'e sığınan Rohingyalı Müslümanlara yardım çalışmalarını yerinde incelemek üzere Bangladeş’e gitti.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile eşi Hülya Çavuşoğlu’nun da eşlik ettiği Emine Erdoğan daha sonra Cox’s Bazar kenti yakınlarında yer alan Kutupalong Kampını ziyaret etti.

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #1

  "ALLAH YARDIMCILARI OLSUN"

  Kampı ziyaretinde, mağdurlarla görüşerek yaşanan olaylar hakkında bilgi alan Emine Erdoğan yaptığı açıklamada, “İnsan olarak etkilenmemek mümkün değil. Allah yardımcıları olsun. İnşallah bütün dünya bu konuya eğilir, dikkate alırlar hem yardım olarak, hem de siyasi çözüm olarak.” şeklinde konuştu.

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara yardım dağıttı VİDEO

  "BU ÇAĞDA BÖYLE BİR VAHŞETİN YAŞANMASI İNANILIR GİBİ DEĞİL"

  “Bu çağda bütün dünyanın gözü önünde böyle bir vahşetin yaşanması inanılır gibi değil.” ifadelerini kullanan Emine Erdoğan, eğer bir suçlu varsa suçlunun cezalandırılması gerektiğini; ancak masum halka bunların yapılamayacağını vurguladı.

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #2

  "LÜTFEN HERKES ELİNDEN GELENİ YAPSIN"

  Uluslararası topluma çağrıda bulunarak, “Hepimizin çoluk çocuğu var. Bizim çocuğumuz değil diye görmezden gelemeyiz. Hepimiz sorumluyuz bunda. Buraya bunun için geldik. Dünya kamuoyuna duyurmak ve yardım için geldik. Lütfen herkes elinden gelen her şeyi yapsın.” diyen Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da konuyu Birleşmiş Milletlere taşıyarak yaşananları orada anlatacağını kaydetti.

  Emine Erdoğan Bangladeş'te VİDEO

  Beraberindeki heyetle birlikte ziyaret ettiği Kutupalong Kampı yetkililerinden sığınmacılar ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Emine Erdoğan, Kızılay ve AFAD’ın ulaştırdığı yardımların dağıtımını başlattı. Kampta sığınmacıların yaşadığı deneyimleri dinleyen Emine Erdoğan, çocuklarla da sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #3

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #4

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #5

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #6

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #7

  Emine Erdoğan Arakanlı Müslümanlara destek verdi #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir