Euro
9.4744
0.29%
Dolar
7.8054
0.43%
Altın
460.83
0.11%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.846
-1.20%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Emine Ülker Tarhan: Şimdiki zorluklar bana vız gelir

  CHP'li kadın milletvekili Emine Ülker Tarhan, kadın olarak Meclis'te olmanın getirdiği zorluklar için "vız gelir" dedi.
  • 14.10.2013 - 12:33
  Emine Ülker Tarhan: Şimdiki zorluklar bana vız gelir

  Emine Ülker Tarhan: Şimdiki zorluklar bana vız gelir #1

  CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, bir kadın olarak TBBM'de olmanın ne demek olduğunu anlattı. Birgün Gazetesi'nden Yaşar Aydın'a konuşan Tarhan, genç bir kadın olarak çektiklerini anlatırken "O zorluklardan sonra bugünküler vızgelir" dedi.

  İşte röportajın o bölümü;

  Çok tartışılan bir isimsiniz. Mesleğinizden sonra milletvekili olmak zor geldi mi?

  Benim hayatımda o kadar çok zorluk oldu ki, milletvekilliği dönemimde karşıma çıkarılan zorlukların, omuz atmaların çok önemi yok. 17 yaşında çok istediği okula ve kente Ankara'ya gelen bir kız çocuğu düşünün. Hiçbir yeri bilmiyor, kimseyi tanımıyorsun. Yemeğe paran yetmiyor, sadece simit yemekten en çok o dönem kilo aldım. Ankara simidi sağ olsun. İkinci sınıfta aşık olup evlenmişsin. Son sınıfta bebeğin olmuş, bir yandan asker yolu bekliyorsun.

  "ZORLUKLAR BANA VIZ GELİR"

  Ceza hukukunu çocuğunu ayağında sallarken çalışmışsın. Ülkenin dört bir yanında çalışmış, Türkiye'de sivil faşizm sürdürülürken yargıda örgütlenmeyi 500 arkadaşınla birlikte yaratmışsın. Evin, arkadaşlarınla çay bahçelerinde yaptığın sohbetler dinlenmiş, fişlenmişsin. O yüzden milletvekili olarak karşıma çıkan zorlukların bir önemi yok. Bana zorluklar vız gelir ama siyaset çok kirli bir zemin, bazen kadın duyarlılığının kaldıramayacağı güreşler tutuluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir