Petrol
95.19
0.28%
Euro
18.2776
0.20%
Dolar
17.9297
0.10%
Altın
1.021
-0.14%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.643
1.18%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Emir Sarıgül görevinden istifa etti İZLE

  Emir Sarıgül görevinden istifa etti İZLE

  Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül Şişli Belediyesi'nden istifa etti.
  • 19.12.2014 - 11:15

  Emir Sarıgül görevinden istifa etti İZLE #1

  Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül, Şişli Belediyesi Başkan Vekilliği görevinden istifa etti. Sarıgül, istifa etse de meclis üyesi olarak belediyede görev almaya devam edeceğini söyledi.

  HAYRİ İNÖNÜ'YE GÖZDAĞI VERDİ

  İstifa etse de meslis üyeliğine devam edeceğini belirten Sarıgül, "29 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte gerektiğinde partimiz için her tür fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu da vurgulamak isterim" sözleriyle İnönü'ye gözdağı vermiş oldu.

  Emir Sarıgül görevinden istifa etti İZLE

  Seçim sonrası ortaya atılan iddialara göre Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül'ün belediyenin karar organı olan meclisin 36 üyesinden 26'sını seçimden önce kendileri seçtiği söylenmişti. Üyelerin çoğunu kendine yakın isimlerden seçen Sarıgül'ün Hayri İnönü'yü koltuğundan etmek için bu güce güvendiği belirtilmişti.

  AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDIK

  Yaptığı yazılı açıklamayı eşzamanlı olarak sosyal medyadan paylaşan Sarıgül şunları söyledi;

  Değerli Basın mensupları,

  Sizin de bildiğiniz gibi, belediyemizle ilgili bir süredir kamuoyunu meşgul eden bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Bugün, hem bu konuda sizleri bilgilendirmek, hem de Şişli Bel. Meclisi CHP grubundaki arkadaşlarımızla aldığımız kararları paylaşacağız.

  Bu konuda kamuoyunun önüne çıkmaktan dolayı üzüntülüyüz. Ancak gelişmeler bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

  HAYRİ İNÖNÜ İLE UYUŞMAZLIKLAR

  Bildiğiniz gibi, CHP olarak 30 mart yerel seçimlerinden sonra, yurttaşlarımızın teveccühüyle 29 meclis üyemizle beraber Hayri İnönü'nün başkanlığında göreve başladık.

  Ne yazık ki, zaman içinde Sayın Hayri İnönü ile meclis grubumuz arasında yönetim anlayışından kaynaklanan bir uyuşmazlık olmuştur. Hayri Bey, Meclis Grubumuza danışmadan, görüş almadan, hatta bilgi dahi vermeden, yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istemektedir.

  KILIÇDAROĞLU İLE TOPLANTI

  Bir kaç gün önce, Genel Başkanımızın huzurunda, Hayri Bey ve şahsımın katıldığı bir görüşme gerçekleşmiştir. Bu görüşmede, Genel Başkanımız, Şişlimize birlikte uyum içinde hizmet etmemiz konusunda bizlere talimat vermiştir.

  Ancak CHP Meclis Grubu olarak, bugüne kadar partimizin yıpranmaması, zarar görmemesi için verdiğimiz tüm uğraşlar ne yazık ki sonuçsuz kaldı. Hayri Bey, grubumuzun görüşlerini almadan istediği değişiklikleri yapma arzusunda ve bunda ısrar etmektedir.

  BAŞKAN YARDIMCILIĞIMDAN İSTİFA EDİYORUM

  Benim adım Emir SARIGÜL. Biz, koltuğa değil, halka bağlı bir siyasi gelenekten geliyoruz. Gücümüzü koltuktan değil, kendi kişiliğimizden ve halkımızın sevgisinden alıyoruz.

  Gelinen bu noktada, her fırsatta Belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum.

  29 ARKADAŞIMLA MECLİS ÜYELİĞİNE DEVAM

  Sizlerin huzurunda,buradaki belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şişli'mize hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte, yine 29 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte gerektiğinde partimiz için her tür fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu da vurgulamak isterim.

  Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyorum.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir