Dolar
7.5558
0.1205%
Euro
8.9531
-0.0089%
Altın
1954.68
0.5395%
Borsa
1112.97
0.2079%
G. Altın
474.364
0.56%
Bitcoin
82765.35
0.1323%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Emre Uslu: PKK gücünü networktan alıyor

  Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu, terör örgütüne katılımların network sayesinde olduğunu savundu.
  • 25.09.2012 - 04:57
  Emre Uslu: PKK gücünü networktan alıyor

  Emre Uslu: PKK gücünü networktan alıyor #1

  CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konu, terörle mücadele yöntemiydi. Programın konuklarından Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu, terör örgütüyle 30 yıldır mücadele edildiğini, ancak bu zamana kadar lider kadroya hiç nokta operasyon düzenlenmediğini söyledi.

  "BİR EL PKK'YI ULUDERE OLAYI İLE CANLANDIRDI"

  Öcalan'ın yakalanmasıyla devlete 5 yıl zaman kazandırıldığını, ancak buna rağmen sorunun çözümünde hiçbir adımın atılmadığını vurgulayan Uslu, son dönemde lider kadroya yönelik nokta operasyonlarla bulanan PKK'nın Uludere olayı ile bir el tarafından yeniden canlandırıldığını da ekledi.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  "ŞEMDİNLİ'Yİ DEVLET DEĞİL AŞK KURTARDI"

  Şemdinli'de PKK'nın 6 hakim noktaya doçka yerleştirdiğini söyleyen Uslu, devletin tesadüfen, aşık olan iki teröristin teslim olmasıyla Şemdinli'yi kurtardığını belirtti.

  "PKK ÖĞRETMEN KAÇIRACAĞINI İLAN ETMİŞTİ"

  Terör örgütünün öğretmen kaçıracağına dair haberlerin zaten örgütün kendisi tarafından ilan edildiğini yazılarında belirttiğini söyleyen Emre Uslu, bu yüzden takip edildiğini de vurguladı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  "PKK NETWORKTAN BESLENİYOR"

  Emre Uslu, terör örgütüne katılımların klasik söylemler nedeniyle değil, örgütün bir network sayesinde adam kazandığını savundu. Uslu 16-17 yaşındaki gençlerin BDP binalarına giderek o sosyal çevrenin kodlarını sembollerini benimsemeye başladıklarını, bu sembollerden birinin de "gerilla" kavramı olduğunu belirtti.

  PKK'nın alternatif networklere izin vermediği için terörün devam ettiğini vurgulayan Uslu, "Hakkari ve Şemdinli'de uygulanan network Diyarbakır'da işlemedi. Örgüte giren kişiler yaşadıkları nedeniyle değil, bu networklar sayesinde örgüte girebiliyor. Her önüne geleni ajan çekincesiyle örgüte almazlar." dedi.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  "ÖCALAN SERBEST BIRAKILIRSA NETWORKLARIN ALGISI DEĞİŞİR"

  Bir gencin yakınının devlet eliyle öldürülmesinin de örgütün işine yarayabileceğini söyleyen Uslu, "Yarın Öcalan'ı serbest bıraksak ve 'Tamam artık Kürtler özgür, Öcalan da meslise girdi" dense, bu networklerin algısını değiştirebilir." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir