En başarılı belediye başkanları araştırması

En başarılı belediye başkanları araştırması

Sonar Araştırma Şirketi, Türkiye'deki 15 Büyükşehir ve Büyükşehir'e bağlı 75 merkez ilçede Belediye Başkanları'nın performanslarını araştırdı.

LİSTENİN ZİRVESİNDE AKYÜREK VAR

En başarılı 10 büyükşehir belediye başkanı sıralamasında ilk sırada Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek var. İkinci sırada Erzurum Belediye Başkanı Ahmet Küçükerler, üçüncü sırada ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melik Gökçek yer aldı. Listede Baydemir, Topbaş, Büyükerşen ve Kocaoğlu da var.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

SARIGÜL İLÇE SIRALAMASINDA BİR NUMARA

En başarılı Büyükşehir ilçe belediye başkanı ise yüzde 76.2 ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül oldu. İkinci sırada Konya Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı yer alırken ilk 10'a giren tek kadın belediye başkanı ise Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran oldu.

TERCİHLERİ NELER BELİRLİYOR

‘Oy tercihlerinizi belirlemenizde etkin olan faktörler nelerdir' sorusuna katılımcıların büyük bir kısmı ‘Adayın siyasi görüşüme, parti tercihime uygun olmasıdır % 49.5, Adayın kendisi % 43.0, Adayın geçmişte İl/ilçeye kazandırdıkları % 40' şeklinde cevap verdi.