Euro
10.0767
-0.02%
Dolar
8.5535
-0.12%
Altın
495.46
-0.42%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
275.841
-0.06%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  Erdoğan: ABD ile birlikte harekat merkezi kuruyoruz

  Erdoğan: ABD ile birlikte harekat merkezi kuruyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarih vermemekle birlikte, Suriye'de güvenli bölge için ABD ile birlikte bir 'harekat merkezi' kurulacağını söyledi.
  • AA
  • 08.08.2019 - 04:45

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

  Erdoğan: ABD ile birlikte harekat merkezi kuruyoruz #1

  ABD İLE ORTAK HAREKAT MERKEZİ

  Milli Savunma Bakanlığı ile ABD heyeti arasındaki görüşmelere ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

  "3 günlük bir görüşme periyodu oldu. Bu görüşmeler gerçekten olumlu bir istikamette devam etti. Bu görüşmeler yine devam edecek, ancak şimdi bir adım atılıyor. (Suriye'de barış koridoru) Tarih vermeyeceğim şimdi, Amerikalılarla birlikte bir harekat merkezinin kurulmasının kararı verildi. Bu harekat merkezini kurmak suretiyle buradaki süreç başlatılacaktır."

  Bunun "Adım atıldı mı?" sorusunun cevabı olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Adım birlikte atılıyor. Burada aslolan Fırat'ın doğusunda bu adımın atılması meselesiydi. Bu da şimdi Amerikalılarla birlikte gerçekleştiriliyor." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir