Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı

  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyareti öncesi Atatürk Havalimanında açıklama yapıyor.
  • 06.01.2013 - 10:21
  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı

  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı #1

  Afrika ziyareti öncesi Atatürk Havalimanında açıklama yapan Erdoğan, tek muhatap Öcalan mı sorusuna, "Bu yeni başlamış bir süreç değil. Bizim tüm gayretimiz terörle mücadelede başarılı olabilmek, ülkemize huzur ve refahı tam manasıyla dört bir köşesine getirmek" dedi.

  Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

  Olayın bizim açımızda iki ayağı var:

  1-Devlet ayağı

  2- Siyaset ayağı..

  TERÖRLE MÜCADELE SİYASETÇİYLE MÜZAKERE EDERİZ

  Ama bunu anlamayanlar var. Bu inceliği ayırt edemeyen siyasetçiler var. İstihbarat teşkilatı yürütmenin en önemli ayağıdır. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Bizler de şu anda bu adımı attık. Tabii bu esnada gelişmeler var.. Bizler siyasetçi olarak böyle bir görüşmenin içinde olmadık, olmayacağız. Biz terörle mücadele, siyasetçiyle müzakere ederiz.

  Erdoğan: Öcalan'a ev hapsi söz konusu değil

  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı #2

  Bundan önce Oslo olayı vardı, ama şu an gündemimizde Oslo yok. Avrupa bölücü terör örgütünün siyasi ayağıdır. Onlar şu anda İmralı'ya karşı farklı yaklaşmaktadır. Bu hassasiyetleri görmek lazım.

  MEDYA VE STK'LAR BİZE DESTEK OLMUYOR

  Ülkemizdeki gerek STK'lar olsun gerek medya olsun el ele versin başarılı olsun. Hala el ele vermiş değiliz, ne medyadan destek alıyoruz, ne STK'lardan. Terörle mücadele böyle olmaz. Herkes üzerine düşeni yapsın.

  "ASIL CHP KREDİYE MUHTAÇ"

  CHP kredi veriyoruz diyor. Sen nereye kredi vereceksin. Kendisi muhtac-ı himmet bir dede, nerde kaldı gayrıya himmet ede...  Sen krediye muhtaçsın. "Çözüm yeri meclistir" diyor.  Ziyaretimize geldiler, MHP kabul etmiyor dediler. Onların kabul edip etmemesi önemli değil, buyrun beraber yapalım dedim, ama dürüst olması lazım, dürüst değil. Hala doğru olmayan, dürüst olmayan açıklamalar yapıyor.

  Kendi yardımcısı Akif Hamza Çebi 'hemen olmaz, 2-3 ay bize müsaade edin' dedi, biz 3 ayı devirdik. Eğer samimiyse dürüstse versin 3 arkadaşına talimatı bu sorunu çözelim. Siz şahitsiniz benim 3 arkadaşım hazır, buyrun bu çalışmayı yapalım, ama dürüst olalım.

  GENEL AF EV HAPSİ SÖZ KONUSU DEĞİL

  Teröre bulaşmış suçlulara genel af asla söz konusu değildir. İmralı için ev hapsi gibi şeyler uyduruluyor, böyle bir şey asla söz konusu değildir. AK Parti iktidarında asla böyle bir şey mümkün değildir. 

  ERDOĞAN'I KIZDIRAN SORU

  Erdoğan "İmralı'dan gelen somut talepler var mı?" sorusuna kızdı. "Ben size her şeyi açıklayamam" diyen Erdoğan, "zamanla görürsünüz" dedi.

  Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı #3

  Görüş Bildir