Petrol
111.22
-0.37%
Euro
17.5433
0.37%
Dolar
16.8155
0.36%
Altın
977.61
0.16%
Borsa
2473
1.20%
Bitcoin
323.622
0.39%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Erdoğan'dan telefonda yoğun diplomasi trafiği

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki saldırının ardından yoğun telefon görüşmeleriyle diplomasi trafiğine girdi.
  • AA
  • 28.02.2020 - 20:55
  Erdoğan'dan telefonda yoğun diplomasi trafiği

  İdlib'de askerlerimize düzenlenen hava saldırısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer ülke liderleriyle ve uluslararası kurumların yetkilileriyle yoğun şekilde telefon görüşmelerine başladı.

  MERKEL İLE GÖRÜŞTÜ

  İdlib'de yaşanan gelişmeler sonrasında yaşanan diplomasi trafiği kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  ABD

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede ikili meselelerin yanı sıra İdlib'de yaşanan son gelişmeler başta olmak üzere, bölgesel konular ele alındı.

  İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kaldı.

  AVRUPA BİRLİĞİ

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü.

  Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye krizinde çözüm için uluslararası toplumun daha fazla sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

  MACARİSTAN

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.

  BULGARİSTAN

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefonda görüştü.

  İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Borisov'un görüşmesinde, İdlib başta olmak üzere Suriye’deki son gelişmelerin bölgeye muhtemel etkileri ve iş birliği yapılabilecek adımlar ele alındı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir