Erdoğan Beyoğlu adaylığında yaşadıklarını anlattı

Erdoğan Beyoğlu adaylığında yaşadıklarını anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz TV canlı yayında yaşamına dair bilinmeyenleri açıkladı. Açıklamalarının en çok dikkat çekenlerinden biri Beyoğlu belediye başkanlığını kaybettiği gece, rakı içerken kendisine "Sen ağlama, ben ağlıyorum." diyen adam oldu.

"ONLARIN EMEKLERİ BU İŞİN TOHUMLAMASI OLDU"

89 yılında partinin il başkanıydım. Beyoğlu Belediye Başkanlığı seçimi için aday olmak istedim. Rahmetli hocamıza söyledim, müsaade ederseniz aday olmak istiyorum diye. Ticaret, siyaset ve yaşam risktir. Eğer riski göze alamazsanız başarıyı yakalayamazsınız. Refah Partisi daha yükseklere çıkması gerekiyordu. Bazı tıkandığı noktalar vardı. 89'da Beyoğlu'ndan aday olduğumuzda 1.5 puanlık farkla kaybettik. 3.7'den yüzde 20'lere çıktık. Uygulamadığımız stratejiler bizi o noktaya taşıdı. Gece yarısı oylar çalındı vs. denildi. Üniversiteden 75 kişilik bir ekip aldık. Bunlara anket yaptırıyoruz. Bu anket yapan kızlarımıza hakaretler edildi. Refah'ta bu kızların ne işi var diye. Halbuki onlar bize anket yapıyordu. Sonra gelip dediler ki, ücret istemiyoruz, biz artık Refah Partiliyiz. Onların emekleri bu işin tohumlaması oldu.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları

Erdoğan Beyoğlu adaylığında yaşadıklarını anlattı

RAKI İÇEREK "SEN AĞLAMA BEN AĞLIYORUM" DİYEN ADAM

O gece geç saatler, kaybettiğimizi öğrendik fakat Avusturya'dan orada çalışan, semtimizde bir arkadaşımız, yaşça benden biraz büyük. İsviçre'de çalışan Tevfik Aydeniz kardeşim vardı. Seçim için onları davet ettim, geldiler. Kapıdan çıktım, karşıya geçmiş, rakı içen birini gördüm. Başkanım diyor sen ağlama, ben ağlıyorum. Ama biz diyor oraya çıkacağız, 94'ün sinyalini veriyor. Ve 94'te biz İstanbul'u alıyoruz. O kişi sonra rakıyı da bıraktı. Yol arkadaşımız oldu. Sonra Beyoğlu'nu da İstanbul'u da aldık. Yola devam ettik.