Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
492.220
2.30%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  Erdoğan: DAİŞ ile mücadelede at izi it izine karıştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de DAİŞ ile yürütülen mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • 19.12.2015 - 21:33
  Erdoğan: DAİŞ ile mücadelede at izi it izine karıştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Şeb-i Arus İstanbul 2015” törenine katıldı. Erdoğan, burada kameralar kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Suriye'de DAİŞ ile yürütülen mücadeleye değinen Erdoğan, "Suriye'de DAİŞ bahanesiyle yürütülen güç mücadelesi, at izinin it izine karıştığı trajik bir oyuna, bir tiyatroya dönüştü." dedi.

  Erdoğan: DAİŞ ile mücadelede at izi it izine karıştı #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "Mesnevi bir aforizmalar derlemesi değildir, sema bir şölen değildir. İslam dünyası bir büyük imtihanla daha karşıyadır. Müslümanım diyen birileri hala zulmü teşvik etmeyi sürdürüyor.

  MÜSLÜMANLARA DARBE ÜSTÜNE DARBE VURULUYOR

  Suriye'de 400 bin masum insan katlediliyor. 12 milyon masum insan evinden, yurdundan ediliyor. 'Müslümanım' diyen birileri hala zalimin yanında yer almayı, zulmü teşvik etmeyi sürdürüyor. İslam'a ait söylem, sembollerle, Müslümanlara karşı tarihin en büyük savaşlarından birini yürüten DAİŞ gibi örgütler bahane edilerek, Müslümanlara darbe üstüne darbe vuruluyor.

  Erdoğan: DAİŞ ile mücadelede at izi it izine karıştı VİDEO

  Hemen yanı başımızda Suriye'yi bombalayan bir ülkenin operasyonlarına bakıyoruz. Yüzde 10 oranında DAiŞ'i, yüzde 90 oranında içinde Türkmen kardeşlerimizin de olduğu ülkedeki rejimin muhalifi diğer grupları, yani Müslümanları hedef aldığını görüyoruz. Lütfen artık kimse kimseyi kandırmasın.

  DAİŞ İLE MÜCADELEDE AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI

  Suriye'de DAİŞ bahanesiyle yürütülen güç mücadelesi, at izinin it izine karıştığı trajik bir oyuna, bir tiyatroya dönüştü. Herkes rol yapıyor. Herkes rol çalmanın peşinde koşuyor. Ama ölen insanlar gerçek. Ölen bebekler, çocuklar, ölen kadınlar, ölen ak sakallı ihtiyarlar gerçek. Yıkılan evler, okullar, ibadethaneler, tarihi eserler gerçek. Bombalar bambaşka hesaplar için atılıyor. Ama bunların patladığı yerde dökülen kanlar, kararan hayatlar var."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir