Euro
8.9482
0.11%
Dolar
7.3571
0.18%
Altın
437.5
0.09%
Borsa
1.536
0%
Bitcoin
234.599
-0.49%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C

  Erdoğan: FETÖ temizliği hâlâ bitmedi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ ihanet çetesi mensuplarını kurumlarımızdan hala temizleyemediğimizi düşünüyorum" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.04.2019 - 16:00
  • Güncelleme : 10.04.2019 - 16:00
  Erdoğan: FETÖ temizliği hâlâ bitmedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı yeni binasının açılış töreninde konuştu.

  "DESTAN YAZAN POLİSLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM''

  Erdoğan, törende yaptığı konuşmada öncelikle Türk Polis Teşkilatı'nın 174'üncü yılını kutlayarak, polis ekiplerine şükranlarını sundu. Cumhurbaşkanı'nın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

  "Bizim 51 şehidimiz de burada ama geçmişten bugüne şehitlerimiz var. Onlar bizi şimdi de izliyorlar. Onlar sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz'e (SAV) komşu. Burada şehit olan, her biri gururumuz kadın polislerimiz var. Darbe girişiminin yaşandığı her yerde faklı kahramanlık hikayeleri yaşandı. Milletimizle birlikte destan yazan polislerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi 63'ü polis, 5'i asker, 183'ü sivil olmak üzere 251 kardeşimizi, vatan evladımızı şehit verdik.

  Erdoğan: FETÖ temizliği hâlâ bitmedi #1

  ''FETÖ İHANET ÇETESİNİ HALA TEMİZLEYEMEDİK''

  Darbecilerin başına bir yumruk gibi inen milletimiz ve polislerimizle birlikte bu hainleri bünyemizden tamamen temizlemek için çalıştık. Şu anda cezaevlerinde 20 bin 226'sı hükümlü, 10 bin 333'ü tutuklu olmak üzere 30 bin 559 FETÖ'cü bulunuyor. Tutuklu ve hükümlülerden 4 bin 446'sı maalesef emniyet teşkilatımız içerisinden çıkan hainlerdir. FETÖ'nün en önem verdiği yerlerin emniyet, ordu ve milli eğitim olduğunu görüyoruz.

  Bugüne kadar emniyet teşkilatımız içinden ihraç edilenlerin sayısı 31 bini aşmıştır. Ordu içinden ihraç edilenlerin sayısı 15 binin, yargı içinden ihraç edilenlerin sayısı da 4 binin üzerindedir.

  Erdoğan: FETÖ temizliği hala bitmedi VİDEO

  FETÖ ihanet çetesi mensuplarını, kurumlarımızdan hala temizleyemediğimizi düşünüyorum. Acırsak acınacak hale geliriz. Kendilerini gizleme becerileri ve hücre sistemi faaliyet yöntemleri nedeniyle tespit etmek güç. Yurt dışına kaçan ağababalarının aksine bunlar bukalemun gibi gizleniyorlar. Ülkemize yapılan bu ihanetin peşini bırakmayacağız. Devletimizi bundan tamamen kurtarana kadar bize durmak haramdır. Bazıları tarihimizi ısrarla 1919'dan veya 1923'ten başlatmaya çalışıyor. Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıldır yaşadığımız topraklardaki son devletimizdir.

  Erdoğan: FETÖ temizliği hâlâ bitmedi #2

  "ANLAYACAKLARI DİLDEN MESAJ VERECEĞİZ"

  Erdoğan son olarak, Milletimizi birbirine düşürmek isteyenler çevirmedik oyun bırakmadılar. İşi darbe girişimine kadar vardırmalarına rağmen sonuç alamadılar. Terör koridoru ile bizi dize getirmeye çalışanlara karşı attığımız adımlarla bunun mümkün olamayacağını gösterdik. Hâlâ aynı senaryoda ısrar edenlere, çok yakında anlayacakları dilden yeni mesajlar vereceğiz." diyerek konuşmasını bitirdi.

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir