Erdoğan Fildişi Sahili'nde: Size güzel haberler getirdim
AA

Fildişi Sahili Devlet Başkanı Alassane Vattara ile eşi Dominique Vattara, Sofitel Abidjan Hotel'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna resmi akşam yemeği verdi.

"SİZE GÜZEL HABERLER GETİRDİM"

Burada konuşan Erdoğan, sözlerine "Size güzel haberler getirdim" diyerek başladı.

Erdoğan Fildişi Sahili'nde: Size güzel haberler getirdim

Fildişi Sahili'ne yaptığı ziyaretten memnuniyet ve ülkeyi ziyaret eden "ilk Türk Cumhurbaşkanı" olmaktan ötürü onur duyduğunu ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili'nin geçmişte çok büyük sıkıntılar yaşadığını anımsattı.

"TÜRKİYE FİLDİŞİ SAHİLİ'NİN YANINDADIR"

Gerek Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, gerekse Fildişi Sahili'nin 2020 yılına öncelikli ihtiyaçlarını geliştirmesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin önemli rolü bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Bu güzel şehri gezerken, doğal güzelliğinin ve kültürel çeşitliliğinin yanında muazzam alt yapı projelerine şahit oldum. Türkiye, bu süreçte dünyada söz sahibi müteahhitlik şirketlerinin tecrübesi ve ileri teknolojisiyle Fildişi Sahili'nin yanındadır. Dünyada bildiğiniz gibi ekonominin 16'ncı sırasında bulunan bir Türkiye var, Avrupa'da 6'ncı sırada yer alan bir Türkiye var" diye konuştu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)