Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.002
0.99%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair açıklamalar yaptı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemi yorumladı.
  • AA
  • 24.10.2019 - 21:47
  • Güncelleme : 24.10.2019 - 21:47
  Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair açıklamalar yaptı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.

  ''TERÖRİSTLERLE MEKTUP ALIŞVERİŞİNDE BULUNUYORSUNUZ''

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın,  terörist Kobani ile görüşmesine ilişkin, "Trump'ın kendisine bizzat anlattık. Biz şu anda biz size kırgınız, çünkü bir teröristle böyle bir mektup alışverişinde bulunuyorsunuz ve o mektubu kendi mektubunuza ek yapıp bize gönderiyorsunuz, hiçbir şey diyemedi." ifadelerini kullandı.

  ''ABD'NİN BİZE VERMESİ LAZIM''

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani kod adlı terörist elebaşının, Türkiye'ye teslim edilmesi konusunda, "Mazlum denilen kod adlı kırmızı bültenle aranan terörist. Amerika'nın bu adamı bize teslim etmesi lazım. Adalet Bakanımız da zannediyorum bu arada yazışmaları yapacaklar, (Mazlum kod adlı teröristi) isteyecekler. (ABD'nin) Vermesi lazım bize.'' açıklamasında bulundu.

  BARIŞ KORİDORUNU AÇMIŞ OLDUK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ayn el Arab'a ve Münbiç'e de biz Türkiye olarak, Türk orduları olarak şu anda oralarda da bir gözetim veya kontrol durumumuz olacak. Ama en önemlisi de Tel Abyad'dan Cerablus'a doğru oradaki bütün bizim sınırla Suriye tarafında 10 kilometre derinliğinde yine bir barış koridorunu biz şu anda açmış olduk."

  GELİŞMELERE GÖRE KARAR VERECEĞİZ

  Erdoğan: "(Ayn-El Arab) Amerikalılar 'Oraya girme', Ruslar da 'Gir.' diyor. Bizim böyle de bir durumumuz var, gelişmelere göre kararımızı vereceğiz."

  ''KÜRTLERE DÜŞMAN DEĞİLİZ, DERDİMİZ TERÖRİSTLER''

  Erdoğan: "Biz Kürtlere düşman değiliz. Kürtler bizim burada kardeşlerimiz. Bizim onlarla alıp veremediğimiz yok. Bizim derdimiz teröristlerdir"

  "AMERİKA'YA GİTMEMİZE MANİ BİR HAL KALMADI"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şu anda yaptırımların kaldırıldığını, kalktığını Sayın Trump açıkladı. 13'ünde Amerika'ya gitmemize mani bir hal kalmadı. Onun için gideceğiz. Orada daha önceki samimi tablolarımızı inşallah gerçekleştiririz."

  "BU TAVRI KINIYORUM"

  Erdoğan: "(Trump'la) Kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde 'Bu Amerika gibi bir devletin başkanına bir teröristin mektubunu kendi kapak yazısına ek yapması hiç uygun düşmemiştir, bu tavrı kınıyorum.' dedim."

  "SİLAHLARI BİZE VERSİNLER"

  Erdoğan: "Suriye'deki ağır silahların, silahların süratle temizlenmesi veya bunların Türkiye'ye terki. NATO'da beraberiz ya. Silahları bize versinler"

  "DÜRÜST DAVRANDI"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şimdi Sayın Trump, benimle olan münasebetlerinde samimi. Bugüne kadar da mümkün olduğunca dürüst davrandı"

  YARIN BU TERÖR SENİN DE CANINI YAKAR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gün ola harman ola, yarın bu terör senin de canını yakar. Biz istiyoruz ki kimsenin başına böyle bir bela gelmesin"

  "TÜRKLER ÜLKEMİZE GETİRİLİR BURADA YARGILANIR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(DEAŞ'lılar) Az sayıda da olsa maalesef Türk de var. Bunların hepsinin yargılaması cezaevinde de olabilir veya diyelim ki Türkler ülkemize getirilir burada yargılanır. Bunlar içinde kadınlar, çocuklar var. Bunların üzerinde de hassasiyetle duruyoruz."

  "HİÇBİR YERDE TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜZAKERE İFADESİ GEÇMEZ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Amerika ile anlaşma) Hiçbir yerde terör örgütüyle müzakere veya terör örgütüyle anlaşma ifadesi geçmez. Ne geçer? Amerika ile Türkiye Cumhuriyeti şu, şu konularda anlaşmaya varmışlardır."

  "HAREKETİMİZ NE BÖLGESEL MİLLİYETÇİLİK NE KAVMİYETÇİLİK YAPAR"

  Erdoğan: "Tüm İslam dünyasına sesleniyorum; Tayyip Erdoğan ve bizim siyasi hareketimiz ne bölgesel milliyetçilik ne kavmiyetçilik yapar."

  "İMAR ÇALIŞMALARINA HALA BEKLİYORUZ DESTEK VERECEKLER Mİ?"

  Erdoğan: "Bizim terörden temizleyeceğimiz bölgede imar çalışmalarına hala bekliyoruz destek verecekler mi? 'Tamam biz veriyoruz' diyeni daha görmedik"

  "CİDDİ BİR ORADAN GİDİŞ OLUR"

  Erdoğan: "(Türkiye'deki Suriyeliler) Avrupa'nın kapılarını açarsak çok ciddi bir oranda gidiş olur diye düşünüyorum."

  "HESABI BİZ VERİYORUZ"

  Erdoğan: "Merkez Bankası bağımsızdır derken, milletime hesabı Merkez Bankası mı ödeyecek, sandığa Merkez Bankası'nın başkanı mı gidiyor? Hesabı biz veriyoruz."

  "EFLASYONDA DA CİDDİ MANA DÜŞÜŞÜ HEP BERABER GÖRECEĞİZ"

  Erdoğan: "Tek haneliye (faiz) geçtiğimiz anda çok daha seri olarak enflasyonda da ciddi manada düşüşü hep beraber göreceğiz."

  "YERLİ VE MİLLİ OLMASI BİZİ CİDDİ MANADA RAHATLATTI"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Özellikle insansız hava araçlarımız, silahlı insansız hava araçlarımız, bunların yerli ve milli olması bizi ciddi manada rahatlattı."

  "BALYOZU İNDİRDİK"

  Erdoğan: "Bu millet her şeyden önce aziz bir millettir, bu birlik sayesinde bu iki mutabakatı yaptık, terör koridoruna da bu sayede balyozu indirdik."

  ŞEHİT VE YARALI SAYILARINI AÇIKLADI

  Erdoğan: "TSK'nın 7 şehidi var, 95 askerimiz yaralı. Suriye Milli Ordusu'nun 96 şehidi, 374 yaralısı var. 20 sivil şehidimiz, 187 sivil yaralımız var"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir