Dolar
7.3376
0.0545%
Euro
8.6802
0.4443%
Altın
1953.93
1.9775%
Borsa
1100.26
-1.2493%
G. Altın
459.994
1.7566%
Bitcoin
84607.09
0.0436%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Erdoğan: Irak'a giren haklıysa Suriye'ye sessiz kalmayız

  Erdoğan: Irak'a giren haklıysa Suriye'ye sessiz kalmayız

  Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Suriye konusunda Irak'a müdahale eden güçlerden daha haklı olduğunu savundu.
  • 20.01.2013 - 01:42
  Erdoğan: Irak'a giren haklıysa Suriye'ye sessiz kalmayız

  Erdoğan: Irak a giren haklıysa Suriye ye sessiz kalmayız #1

  "CHP GİBİ ZALİMLERİN YANINDA OLAMAYIZ"

  Partisinin Gaziantep İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Erdoğan, Suriye'nin oldukça zorlu, süreçten, acılı ve kanlı bir dönemden geçtiğini söyledi.

  ''Yanı başımızda bir insanlık dramı yaşanırken, buna kayıtsız kalmamız, sessiz kalmamız, bu insanlık dramını görmezden gelmemiz beklenemez." diyen Erdoğan, "Biz ana muhalefet partisi CHP'nin yaptığı gibi zalimlerin, diktatörlerin, kendi halkına zulmedenlerin yanında yer alamayız. Onların yanında, onlarla sarmaş dolaş bir fotoğraf veremeyiz.'' diye konuştu.

  Erdoğan: Irak'a giren haklıysa Suriye'ye sessiz kalmayız

  Erdoğan: Irak a giren haklıysa Suriye ye sessiz kalmayız #2

  "SURİYE, İÇ İŞLERİMİZ KADAR ÖNEMLİDİR"

  Suriye'nin kendileri için sadece dış politikadan ibaret bir mesele olmadığını aktaran Erdoğan, ''Orada bizim kardeşlerimiz, akrabalarımız var. Şam'da, Halep'te, İdlip'te, Hama'da yaşanan her kriz, doğrudan doğruya Şanlıurfa'yı, Gaziantep'i, Hatay'ı, Kilis'i, Mardin'i ilgilendirir. Aynı şekilde Şam'ın, Halep'in, İdlip'in, Hama'nın istikrarı, Şanlıurfa'nın, Gaziantep'in, Hatay'ın, Kilis'in, Mardin'in istikrarıdır. Bu bakımdan Suriye, bizim iç işlerimiz kadar önemli bir meseledir."

  "BİNLERCE KİLOMETREDEN GELİP IRAK'A GİRENLER.."

  Bütün çaba ve uğraşlarının; bu coğrafyanın tam anlamıyla bir barış ve huzur deryasına dönüşmesi için olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kardeşlerim; binlerce, on binlerce kilometre öteden gelip Irak'a girenler, bu dünyada haklı oluyorsa, biz 910 kilometre sınırımız olan Suriye'de eli bağlı, tribünde seyirci olamayız. Gereği neyse bunu yapmamız lazım ve yaparız.'' ifadelerini kullandı. 

  Erdoğan: Irak a giren haklıysa Suriye ye sessiz kalmayız #3

  Görüş Bildir