Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.000
0.48%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Erdoğan, Mirziyoyev'i resmi törenle karşıladı

  Erdoğan, Mirziyoyev'i resmi törenle karşıladı

  Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev siyasi temeaslarda bulunmak için Ankara'ya geldi.
  • 25.10.2017 - 17:59

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Mirziyoyev'inin, tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı.

  CUMHURBAŞKANI DÜZEYİNDE İLK ZİYARET

  Konuk Devlet Başkanı Mirziyoyev, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı "Merhaba asker" diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

  Bu ziyaret, 20 yıl aradan sonra Özbekistan'dan Türkiye'ye cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyor.

  Erdoğan, Mirziyoyev i resmi törenle karşıladı #1

  BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Mirziyoyev, merdivenlerde Türkiye ve Özbekistan bayrakları önünde poz verdi. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine geçilecek. Daha sonra Erdoğan ve Mirziyoyev, ortak basın toplantısı düzenledi.

  Erdoğan, Mirziyoyev i resmi törenle karşıladı #2

  Erdoğan, Mirziyoyev i resmi törenle karşıladı #3

  Törende, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Ankara Valisi Ercan Topaca da yer aldı.

  Erdoğan, Mirziyoyev'i resmi törenle karşıladı VİDEO

  Erdoğan, Mirziyoyev i resmi törenle karşıladı #4


  Görüş Bildir