Petrol
108.27
-0.77%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.821
-0.26%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Erdoğan New York Times'in görüşme talebini reddetti

  Erdoğan New York Times'in görüşme talebini reddetti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD'in Türkiye üzerinden petrol ticareti yaptığı haberleri nedeniyle sert tepki gösterdiği New York Times gazetesine, röportaj vermedi.
  • 23.09.2014 - 15:01

  Erdoğan New York Times in görüşme talebini reddetti #1

  Birleşmiş Milletler 69. Genel Kurulu görüşmeleri için, ABD’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz hafta sert sözlerle tepki gösterdiği New York Times gazetesinin görüşme talebini reddettiği belirtiliyor. İlhan Tanır’ın Diken.com.tr haber portalında yer alan haberine göre; gazetenin editoryal ekibi, hem Türkiye ve bölgesindeki gelişmeler, hem de geçtiğimiz hafta NYT gazetesinde yer alan bir haberin ardından yaşanan gerilim ve ‘Türkiye’deki basın özgürlüğü sorunları’ gündemlerini konuşmak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştirmek istedi.

  ERDOĞAN'DAN RET

  Ancak Erdoğan bu talebi reddetti. New York Times gazetesinde Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Türkiye’deki etkinliği ve Türkiye üzerinden petrol ticareti yaptığına ilişkin haberler yer almış, bunun üzerine Erdoğan gazeteyi sert sözlerle eleştirmişti.

  MUHABİRİNE SAHİP ÇIKTI

  Türkiye’de yayın yapan bazı gazetelerde de NYT ve Ankara’daki IŞİD örgütlenmesi iddialarını haberleştiren Türkiye muhabiri Ceylan Yeğinsu’ya ilişkin tepki toplayan haberler yer almıştı. New York Times gazetesi de Erdoğan’ın konuşması ve söz konusu yayınların ardından muhabirine sahip çıkmıştı.

  Erdoğan New York Times in görüşme talebini reddetti #2

  Erdoğan New York Times in görüşme talebini reddetti #3

  Erdoğan New York Times in görüşme talebini reddetti #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir