Dolar
7.6835
-0.2259%
Euro
8.9677
-0.0935%
Altın
1858.26
-0.2785%
Borsa
1097.87
-0.4335%
G. Altın
457.183
-0.9643%
Bitcoin
79215.87
0.413%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Erdoğan: Öğrenci harçları kalkacak

  Erdoğan: Öğrenci harçları kalkacak

  Erdoğan canlı yayında açıkladı: Önümüzdeki dönem harçlar kalkacak..
  • 25.07.2012 - 19:23

  Erdoğan: Öğrenci harçları kalkacak #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yiğit Bulut'un 'Sansürsüz' programına katıldı. Yiğit Bulut, son MYK'da öğrenci harçlarının kaldırılması konusunu gündeme geldiğini  ve bu konuda çalışma yapılması talimatı verip vermediğini sordu. 

  "HARCI KALDIRIYORUZ"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversite harçlarının kaldırılması konusunda karar aldıklarını belirterek, ''Şu anda biz bu harcı kaldırma kararını verdik. Arkadaşlar şu anda çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki dönemde harç almayı düşünmüyorum; bu benim bütün arkadaşlarıma teklifim. Onlar da şu anda bunun nihai çalışmasını yapıyorlar'' dedi.

  "BAKALIM NE PANKARTI AÇACAKLAR"

  Bu konuda protesto eden gençleri de eleştiren Erdoğan, "Bakanlarımız, milletvekillerimiz üniversitelere gittiğinde protesto ediliyorlardı. Öğrenciler pankartlar açıyorlardı. Bakalım üniversiteli gençler bundan sonra ne pankartı açacak" dedi.

  İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

  TUTUKLU ÖĞRENCİLER HATIRLATILDI

  Gazeteci Fehmi Koru'nun tutuklu öğrencileri hatırlatması üzerine Üniversite öğrencilerinin tutuklanaması veya yargılanmasıyla ilgili olaylara da değindi. Erdoğan, üniversiteli öğrencinin de katil olabildiğini, cinayetler işleyebildiğini; bunun geçmişte ve bugünde örnekleri olduğunu söyledi. Erdoğan geçmişte, okullardaki olaylar yüzünden okuluna devam edemediğini, bugün de yine aynı durumun yaşanmasını istemediğini dile getirdi. "Bilim Kurulu toplantılarına gelip eylem yapıyorlar. Bunlara karşı hiçbirşey yapmayacakmıyız. Eyvallah mı edeceğiz. O toplantıda yapılan herşey ülkenin geleceği tartışılıyor; bakanlar, akademisyenler üst düzey yöneticiler var. Bunlar yapılırken güvenlik güçleri bunlara seyirci kalırsa ben de ülkenin yöneticisi olarak niye görevinizi yapmıyorsunuz diye sorarım." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir