Euro
10.063
-0.73%
Dolar
8.454
-1.1%
Altın
497.96
0.24%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.025
-1.11%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C
  Erdoğan: Saldırılar Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürer

  Erdoğan: Saldırılar Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürer

  Başbakan Erdoğan, paralel yapı olarak adlandırdığı Cemaat'in saldırılarının Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devam edeceğini belirtti.
  • 08.03.2014 - 08:15

  Erdoğan: Saldırılar Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürer #1

  Malatya ve Elazığ mitinglerinin ardından Akşam'dan Murat Kelkitlioğlu'na konuşan Erdoğan, 30 Mart seçimlerinin ardından Cemaat'e karşı yapılacak büyük bir operasyonun sinyallerini verdi. 

  Başbakan özetle şunları söyledi:

  HEDEF KÖŞK SEÇİMLERİ

  30 Mart sonrası paralel yapının saldırılarının durup durmayacağını söylemek için biraz erken. Ancak muhalefetin söylemiyle birlikte bakıldığında saldırıların durmayacağını düşünüyorum. Bütün işaretler saldırıların cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar devam edeceğini gösteriyor. Kimi yerlerde ittifaklar kuruyorlar. Bunlar yasal ittifaklar değil. Birbirlerinin lehine adaylıktan çekiliyorlar.

  BALYOZDA KATAKULLİ YAPTILAR

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin aldığı karar, Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay kararlarından sonra normal bir durum. Balyoz davasını alelacele hallettiler. Ergenekon’da halen gerekçeli karar hazırlanmadı. Burada bir katakulli olduğu çok açık. Bu davalarda haksızlığa uğrayan insanlar var. Çok ciddi sayıda tutuklu insan var. Bütün bu davalarda intikam hissiyle hareket ettiler. Kısacası paralel yapı bu davalarda görevini icra etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir