Erdoğan şehit yakınları ve gazilere hitap etti

Erdoğan şehit yakınları ve gazilere hitap etti

Başbakan Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada 'Hakkari elden çıktı' iddialarına yanıt verdi. İddiaları 'seviyesizlik' şeklinde nitelendiren Erdoğan, "Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir" dedi.

Başbakan Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeği sonrası bir konuşma yaptı.

PAMUKOĞLU'NU HEDEF ALDI

Konuşmasında Hakkari'de devam eden operasyonlar başta olmak üzere terörle mücadeleye değinen Erdoğan, isim vermeden HEPAR Genel Başkanı ve emekli tuğgeneral Osman Pamukoğlu'nu eleştirdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

Terörle mücadeleden vazgeçilmeyeceğini söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bakın sevgili kardeşlerim bu kutsal ocaktan çıktıkları halde, bazı televizyon kanallarına çıkmak suretiyle, filanca ilimizin artık elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanlar bu ülkede. Bunlar generallik seviyesine yükselmiş insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu? Böyle seviyeden muaf insan olur mu? Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir, girmeyecektir."

Pamukoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında "Hakkari elden çıktı" şeklinde açıklama yapmıştı.

"HAKKARİ ELDEN ÇIKTI" DEMİŞTİ

Osman Pamukoğlu, Habertürk'te katıldığı Teke Tek programında şöyle konuşmuştu;

"Türkiye'de eksiklik siyasi, ekonomik ve askeri olarak bağımsız olmamasıdır. Biz camide namaz kılıp kilisede mum yakıyoruz. Bizim durumumuz o. Ben iki yıl önce Hakkari elden çıktı diyordum. Şimdi bakın Hakkari'yi konuşuyoruz."

PAMUKOĞLU NE DEMİŞTİ - VİDEO

Erdoğan şehit yakınları ve gazilere hitap etti