Petrol
110.73
1.49%
Euro
17.5519
-1.54%
Dolar
16.5416
-2.03%
Altın
969.4
-2.29%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
347.950
-4.44%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Erdoğan: Türkiye sadece Türkiye değildir

  Erdoğan: Türkiye sadece Türkiye değildir

  Erdoğan Rize'de üniversitenin akademik açılış yılında konuştu, Suriye ve Musul'daki gelişmelere dikkat çekti.
  • Haber Merkezi
  • 17.10.2016 - 10:20

  Erdoğan: Türkiye sadece Türkiye değildir #1

  "Misakı Milli diye bir derdimiz varsa ‘Burada üzerimize düşen görevler var’ demek durumundayız. Türkiye sadece Türkiye değildir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle:

  GÖNLÜMÜZE SINIR ÇİZEMEYİZ

  Türkiye bölgede yaşanan tüm bu çatışma ve çekişmelerde mazlumlara mağdurlara kucak açmış, kardeşlerinin yanında olmuş bir ülke. Bizim fiziki sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız bambaşkadır. Bunu birbirinden ayırmamız lazım. Fiziki sınırlara elbette saygı gösteririz ama gönlümüze sınır çizemeyiz. Çizilmesine de müsaade etmeyiz.

  SURİYE'YLE, GÜRCİSTAN'LA IRAK'LA NEDEN İLGİLENİYORSUNUZ DİYE KİMSE BİZE SORAMAZ

  Birileri bize 'Irak, Suriye, Gürcistan, Kırım, Karabağ, Azerbaycan, Balkanlarla, Kuzey Afrika ile niye ilgileniyorsunuz?' diye soruyor. Kimse binlerce kilometre uzaktan gelip burnumuzun dibinde faaliyet gösteren ülkelere aynı cesaret ve yüksek sesle, 'Siz burada ne arıyorsunuz?' demiyor. Bize ne aradığımız sorulan yerlerin hiçbiri bize yabancı değil.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye sadece Türkiye değildir VİDEO

  MUSUL'U SİİRT'TEN AYIRMAK MÜMKÜN MÜ

  Rize'yi Batum'dan ayırmak mümkün mü? Edirne'yi Selanik'ten nasıl ayrı düşünebiliriz? Gaziantep'le Halep'i, Mardin'le Haseki'yi, Siirt'le Musul'u nasıl birbirleri ile ilgili olmayan yerler olarak kabul edebiliriz? Hatay'dan çıkın, Fas'a kadar uğradığınız her Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkesinde bizden bir şeyler mutlaka görebilirsiniz.

  HER ADIMDA ECDADIN İZİ VAR

  Trakya'dan Doğu Avrupa'ya kadar olan coğrafyada attığınız her adımda ecdadın izlerinden birine mutlaka rastlarsınız. Tarih kitaplarında Misakı Milli'yi okuyoruz değil mi? Misakı Milli'de ne var? Eğer Misakı Milli diye bir derdimiz varsa, kusura bakmayın, o zaman bu soruyu kendi içimizde birbirimize soramayız.

  TÜRKİYE SADECE TÜRKİYE DEĞİLDİR

  Irak, Suriye, Libya, Kırım, Karabağ, Bosna ve diğer kardeş bölgeler ile ilgilenmek, Türkiye'nin hem görevi hem de hakkıdır. Türkiye sadece Türkiye değildir. Bunlardan vazgeçtiğimiz gün, istiklalimizden ve istikbalimizden vazgeçtiğimiz gündür. Bizim buna hakkımız olmadığı gibi milletimiz de böyle bir duruma asla rıza göstermez. Türkiye, sadece Türkiye değildir. Türkiye, 79 milyon vatandaşıyla birlikte köklü, tarihi, kültürel ve insani bağlarla iç içe olduğu geniş coğrafyadaki yüzmilyonlarca kardeşine karşı da sorumludur."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir