Petrol
91.84
-3.43%
Euro
18.2227
-0.17%
Dolar
17.928
-0.17%
Altın
1.022
-0.47%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.432
-1.07%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Erdoğan Ürdün seyahati öncesi konuştu

  Erdoğan Ürdün seyahati öncesi konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün'de gerçekleştireceği ziyaretten önce Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.
  • 21.08.2017 - 11:31

  Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar;

  ZEKAİ AKSAKALLI'NIN YENİ GÖREVİ

  "Askerlikte kırgınlık kavramı olmaz. Nerede görev verilirse asker orada görevini yapar. Şu anda Zekai Aksakallı'nın görev süresi de doldu. Bu süreyle de bağımlı olan bir şey değildir. Yaklaşan YAŞ toplatılarında değerlendirmeler neticesinde ilgili birimler bu teklifi getirdiler. Bundan sonrada orada görevini devam ettirecek."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askerde kırgınlık olmaz VİDEO

  İRAN GENELKURMAY BAŞKANI'NIN ZİYARETİ

  "Bu ziyarette sınırdaş ve özellikle de aynı inancın mensupları olarak tehdit unsuru haline gelmiş terör örgütlerine karşı İran'la müşterek harekatın yapılması her an gündemde. Bu dayanışma iki Genelkurmay Başkanı arasında görüşülmüş ve nasıl bir çalışma yürütülebilir. Bunların hepsini aramızda görüştük. Benim kabulümde de bunları görüştük. Çalışmalar devam edecek. PKK'nın İran'daki yapısının sürekli İran'a da bize de verdiği zararlar var. Temenni ederim ki başarılı netice alacağız."

  KILIÇDAROĞLU'NUN TUTUKLANMA AÇIKLAMASI

  "Bunları değerlendirmeye değer görmüyorum. Kılıçdaroğlu doğmamış çocuğa don biçiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir