Petrol
112.69
0.58%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.839
1.89%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Erdoğan'dan ABD'de açıklamalar

  Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Erdoğan, New York kentinde Müslüman toplum temsilcilerine hitap etti.
  • AA
  • 24.09.2018 - 01:58
  • Güncelleme : 24.09.2018 - 08:58
  Erdoğan'dan ABD'de açıklamalar

  Erdoğan'ın açıklamalarından önemli ayrıntılar.

  "260 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizin vatanlarına dönmesini sağladık.

  *Son İdlib krizinde olduğu gibi, tek bir sivilin dahi burnunun kanamaması için diplomatik alanda yoğun çabalar yürüttük. Bu gayretlerimizin meyvesini almaya da başladık.

  *İnşallah önümüzdeki dönemde Fırat'ın doğusunu da kapsayacak şekilde, Suriye'nin içindeki güvenli bölgeleri artırmaya devam edeceğiz.

  *Ülkemize yönelik terör tehdidi son bulana, Suriye’nin geleceğine kast eden çetelerin kökü kazınana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

  Erdoğan dan ABD de açıklamalar #1

  "KUDÜS'Ü İŞGALCİLERİN İHTİRASLARINA TERK ETMEYECEĞİZ"

  *İlk kıblemiz Kudüs'ü, işgalcilerin ve Filistinlilere devlet terörü uygulayanların ihtiraslarına terk etmeyeceğiz.

  *İsrail ve Amerikan yönetimlerinin Kudüs'ün izzetini ve onurunu ayaklar altına alan tacizlerine karşı mücadelemizi diplomaside en üst düzeyde vereceğiz.

  Erdoğan dan ABD de açıklamalar #2

  "BM GİBİ KURUMLAR, BELLİ GÜÇLERİN ÇIKARLARINA HİZMET EDİYOR"

  *(Arakan, Suriye ve Filistin'de yaşananlara işaret ederek) Tüm bu sorunların çıkmaza girmesinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi gibi küresel barış ve istikrarın garantörü kuruluşların acziyetini elbette kabul ediyoruz. Bu kuruluşların, yapıları gereği, çoğu zaman küresel barıştan ziyade, belli güçlerin çıkarlarının korunmasına hizmet ettiklerini biliyoruz.

  *Mezhebi ve etnik farklılıklarımızı çatışma veya üstünlük vesilesi değil, ümmetin renkliliğinin, zenginliğinin birer timsali olarak göreceğiz. Diğer din mensuplarını dışlamadan, insanlığın ortak paydalarında buluşmanın yollarını arayacağız.

  *Amerikalı Müslümanların son dönemde siyasete ve önümüzdeki seçimlere yönelik artan ilgisini memnuniyetle karşılıyorum. Seçimler sonucunda pek çok kardeşimizi temsil ve karar makamında da inşallah göreceğimize inanıyorum."

  Erdoğan dan ABD de açıklamalar #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir