Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.198
-0.51%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Erdoğan'dan Almanya Cumhurbaşkanı'na sert tepki

  Erdoğan'dan Almanya Cumhurbaşkanı'na sert tepki

  Başbakan Erdoğan, kendisini ve hükümetini eleştiren Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'ı sert bir dille eleştirdi.
  • 29.04.2014 - 12:15

  Erdoğan dan Almanya Cumhurbaşkanı na sert tepki #1

  Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, ODTÜ'de yaptığı konuşmada Ak Parti hükümeti ve bazı icraatlerini sert bir dille eleştirmişti. Başbakan Erdoğan'dan da Gauk'a aynı sertlikte cevap geldi. "İçişlerimize karışılmasına tahammül edemeyiz" diyen Erdoğan şöyle konuştu;

  Erdoğan'dan Almanya Cumhurbaşkanı'na sert tepki İZLE     

  "GARİP GARİP ŞEYLER KONUŞUYOR"

  "Dün alman cumhurbaşkanı gelmiş, benimle konuştuğu şeylerden sonra ODTÜ’ye gidiyor garip garip şeyler konuşuyor. Kendilerine neler öğretildiyse onu ifade ediyor. Bunu bizimle paylaştığın gibi aynen ODTÜ’de yansıtsana. Üzüntü veren ne biliyor musunuz, ODTÜ’de ona ev sahipliği yapanların gerçekleri söylememeleri. Almanya’da Ali’siz Alevilik denen bir olay var, yani ateist bir anlayışın, Alevilik kisvesi altında, kendilerinin de desteklemiş olduğu bir yapı var, bunu bize yansıtıyorsun. Türkiye’de böyle bir alevi yok dedik. Almanya’daki bir kısım, avuç içi bir grup var, hem destekliyor almanlar, bunu da konuşacağım kendileriyle. Onların diliyle gelip burada konuşuyorlar. Bu yakışmaz. Kendisiyle yaklaşık iki saat başbaşa olduk. O yemekte bunları açık açık konuştuk. İşin asıl sahibi biziz. Kendisine somut örnekler verdik.

  "ÜLKEMİZİN İÇİŞLERİNE KARIŞILMASINA ASLA TAHAMMÜL EDEMEYİZ"

  Almanya’da sana anlatılanları gider orada konuşursan, güçlü bir hükümetsiniz neden korkuyorsun, korkumuz yok dedik. Bir şey daha söyledim. Ülkemizin içişlerine karışılmasına asla tahammül edemeyiz dedik. sadece onu kullandı orada, bu içişlerine karışmak gibi anlaşılmasın ama… Biz ama ile çok çektik. Onun için devlet adamlığının gereği neyse onu yapmak lazım. Herhalde kendisini hala rahip zannediyor. Bunlar çirkin şeyler. Bunları bütünüyle anlattık. Azınlıklara karşı davranışlarımızı anlattık. Buna rağmen böyle bir yaklaşım beni üzmüştür. Başkasının özgürlük alanını ihlal etmediğin sürece, bütün özgürlükleri yaşamak herkesin hakkıdır. Bundan kimsenin çekinmesine gerek yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir