Euro
10.1517
-0.09%
Dolar
8.6532
-0.13%
Altın
492.96
0.28%
Borsa
1.393
0.05%
Bitcoin
369.095
-4.00%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Erdoğan'dan Aziz Yıldırım'a: Sen çevre bakanı mısın

  Erdoğan'dan Aziz Yıldırım'a: Sen çevre bakanı mısın

  Fenerbahçe'de yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım'ın seçim öncesi yaptığı konuşmaya Başbakan Erdoğan'dan tepki geldi.
  • 04.11.2013 - 09:58

  Erdoğan dan Aziz Yıldırım a: Sen çevre bakanı mısın #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Ali Aydınlar'a tarihi fark atarak yeniden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilen Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi.

  'HER İZİN ELİNDEYMİŞ GİBİ SÖZ VERİYOR'

  AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı'nın son gününde, basına kapalı bölümde milletvekillerinin sorularını cevaplayan Erdoğan, Yıldırım'ın, 'Fenerbank' projesinin gerçekçi olmadığını dile getirerek, 'Kulüplerin şirketleşmesine sıcak bakmıyorum. Beş yüz milyon dolar borcun var, banka kuracaksın. Bunun için izin verecek kurumlar belli. Ayrıca sanki Çevre Bakanı elindeymiş, her izin elindeymiş gibi söz veriyor. 'Şuraya şunu yapacağım, AVM yapacağım' demek doğru değil.' ifadelerini kullandı.

  'FUTBOLCULARIN ALDIĞI RAKAMLAR ÇOK UÇUK'

  Futbolcuların aldığı rakamlara da tepki gösteren Erdoğan, 'Rakamlar çok uçuk. Basına yansıyan paralar var ama kayıtlarda bu yok. Bu terazi bu kadar sıkleti çekmez.' dedi.

  AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ ?

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongre öncesinde düzenlediği basın toplantısında şu ifadleri kullanmıştı; 'Stat burada kalacak, hiçbir yere gidemez. Pendik'teki arazi amatör sporcuların başarıyı yakaladığı bir yer olacak. Oradaki amaç 10-15 tane futbol sahası yapmak, altyapıyı orada toplamak. 2014'te Kenan Evren Lisesi'nin yerine AVM ve otel yapımı için ihale yapacağız. İstinye Park benzeri Fenerland kuruyoruz. Fenerbahçe adıyla bir banka kurma çalışmalarımız devam ediyor. Bu projeler şahsımın değil, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün projeleridir. Biz kaybedebiliriz de ama bu projelerin Fenerbahçe için yapılması gerekiyor'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir