Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.269
1.75%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  Erdoğan'dan Barzani'ye: Ya temizleyin ya geliyoruz

  Erdoğan'dan Barzani'ye: Ya temizleyin ya geliyoruz

  Erdoğan, başsağlığı için arayan Kuzey Irak Lideri Mesud Barzani’ye böyle sert çıktı
  • 22.10.2011 - 08:38

  Erdoğan dan Barzani ye: Ya temizleyin ya geliyoruz #1

  Başbakan Erdoğan, Çukurca saldırıları sonrası başsağlığı için arayan Kuzey Irak Lideri Mesud Barzani’ye böyle sert çıktı

  YETER ARTIK YA GEREĞİNİ YAPIN YA DA..

  Haberturk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre; Hakkâri Çukurca’da 24 şehit verilen terörist saldırının ardından Kuzey Irak’taki bölgesel yönetimle başlatılan temasların ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Başbakan Tayyip Erdoğan terör saldırısının olduğu gün kendisini taziye için arayan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Lideri Mesud Barzani’ye artık tahammül kalmadığını ve PKK’nın Türk-Kürt kardeşliğine zarar verdiğini belirterek rest çekti: "Yeter artık. Bundan milletim de ben de çok çektik. Gereğini yapın. Ya Kandil’i siz temizleyin, ya peşmergelerle birlikte yapalım, ya da biz gireceğiz. Operasyon yapma meraklısı değiliz ancak PKK’nın Kuzey Irak’taki faaliyetleri sona ermeli. Terör örgütünün lojistik desteği kesilmeli."

  SİYASİ DESTEK VAR AMA...

  Bu açık mesajlar, Ankara’ya davet edilen KDP Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani’ye de iletildi. Barzani’nin PKK’nın kendilerine silah çevirmesinden ve Kürtler arasındaki çatışmadan endişe ettiği belirtildi. Kuzey Irak yönetiminin Türkiye’ye her türlü siyasi desteği verdiği ancak peşmergelerin PKK’ya müdahalesi konusuna çekinceli yaklaştığı öğrenildi. Kuzey Irak yönetiminin, elinde gerekli teçhizatı bulunan ve eğitim almış 80-100 bin kadar silahlı gücü olduğu belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir