Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Erdoğan'dan canlı yayında açıklamalar

  Erdoğan'dan canlı yayında açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir canlı bombanın Suriye'ye kaçarken yakalandığını açıkladı.
  • 30.10.2015 - 18:14

  Erdoğan'dan canlı yayında açıklamalar

  A Haber'de soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye sınırında canlı bombaların yakalandığını açıkladı.

  Cumhurbaşkanı, "İşte bakın bugün gene bu akşam Suriye tarafına kaçarken yakalananlar var, canlı bomba. Üzerlerinde 7 kilo TNT. Bunlarla beraber yakalandılar. Kim bilir nerede yapacaklardı, seçim öncesi. Bunları biz yakından takip ediyoruz." dedi.

  Erdoğan: Sınırda canlı bomba yakalandı

  TERÖRLE MÜCADELE SEÇİM GÜNÜ DE DEVAM EDECEK

  Erdoğan, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerden ne sonuç çıkarsa çıksın terörle mücadelenin aynı kararlılıkla devam edeceğini söyledi. Yapılan operasyonlara 2 bini aşkın teröristin öldürüldüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçimin sonucu ne olursa olsun, bu süreç devam edecek" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  1 Kasım Pazar günü önemli bir seçime gidiyor Türkiye. Koalisyonun gerçekleştirilmemesi ve daha sonra konuşulanların dışa vurulması hoş şeyler değildi.

  Ankara'daki saldırıyı sadece DAEŞ'e dayayarak, PKK'yı korumak istediler. Bu da PKK'nın siyasi uzantısı partiye yaradı. Saldırıların dış güdümlü olduğu açık.

  DOĞU'DAKİ YATIRIMLARA AB'NİN DESTEĞİ YOK

  ABD'den gelen kampanya ekibi HDP'ye 'yalanı ve iftirayı uzatın' dedi. İstanbul'da büyük bir katılımlı toplantı gerçekleştirdiler. Bunlarda yalan çok rahat konuşuluyor. Anadolu'daki kardeşim de buna inanıyor. Doğu'daki yatırımlarda AB'nin desteği yok.

  ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

  Ankara'daki saldırı 1 Kasım seçim sürecinin ertelenmesine yönelik bir adımdır. Bunu Başsavcılık açıkladı. Kim bilir dosyalar açıldıkça nerelere varılacak. Tweet atanlardan birinin babası Suruç'ta Belediye Başkan Yardımcısı.

  Ankara Garı'ndaki olay kolektif bir terör eylemidir. İstedikleri gibi tecelli etmedi, milletimiz çok açık gördü. 102 vatandaşımız yaşamını yitirdi.


  BATI'DA BARIŞ DİYORLAR DOĞU'DA TERÖR

  Esnaftan haraç alıyorlar. Bunlar bu ülkede barıştan bahsediyor. Bu şekilde davrananların barışı ağzına almaya hakları var mı? Batı'da barış diyorlar Doğu'da ise terörle hareket ediyorlar.

  PARALEL YAPI

  Burada bunlar, menfaatlerinin gereği neyse onu yaparken acımasız yapıyorlar. Artık bunlarda, yani bunlar işte dini kisve vesaire bunların hiçbiri kalmadı. Geçelim bunları. Şimdi bunların tek şeyi var. Örgüt bu. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden legal görünüm altında illegal bir örgütlenmedir. Yaptıkları iş budur. Şu anda bakın Amerika'da biliyorsunuz bir hukuk bürosu Robert Amsterdam, çok ciddi verilere ulaşarak, dediler ki 'Bu böyle ulusal bazda bir örgüt değil, uluslararası adeta bir küresel ihanet şebekesi. Ve şimdi oradan yaklaşarak o büro, şimdi dava açıyor.

  İPEK GRUBU'NA KAYYUM ATAMASI

  Ortaya konan eylemleri görüyorsunuz. Peki daha önce bu yargı bu ülkede bizim silahlı kuvvetlerimizden tutun da çok farklı gazete, yazarları vs. içeriye attığı zaman bunların sesi hiç çıkıyor muydu? Şimdi bakın iş döndü kendilerine geldi. Kendilerine gelince bu işin patronu olan zat Türkiye'de değil, kaçtı gitti. Bunların destek kıtasında olan kişiler kaçtı gitti. Her şeyimiz sağlam diyorsanız kaçmanıza gerek, burası hukuk devleti.

  Şu anda tespitler üzerinden belgeler üzerinde burada yargı bir adım atıyor, bir karar veriyor. Bu kararı verince bunlar ciddi manada rahatsız oldular. Kim kiminle iş tutuyor bunlar açısından önemli.

  Erdoğan: İş kendilerine gelince yurt dışına kaçtı VİDEO

  SIRTINI TERÖR ÖRGÜTÜNE DAYAYANLAR BUNLARIN YANINDA

  Bakıyorsunuz, ana muhalefet, ikinci ve üçüncü muhalefet partisinin lideri oraya gidiyor. PKK terör örgütüne sırtına dayayanın, bunların yanına gideceği hiç aklınıza gelir miydi? Şimdi hepsi orada bir aradalar. Adeta cezaevlerinin gazeteci ve yazarlarla dolduğu ifadelerini kullanıyorlar. Şu andaki olayda hiçbiri basın suçu değil. Cezaevinde olanlar da basın suçundan içeri girmiş değiller. Şu anda tutuklu gazeteci sayısı yedi kişi.

  TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK

  Şu anda bizim ülkemizde terörle mücadelede, teröristlerle mücadelede kimse bizden şunu beklemesin. 'Acaba bu operasyonlara ara verilecek mi' Bakın pazar günü sonuç ne olursa olsun. Cumhurbaşkanı olarak bu görevde bulunduğum sürece, nasıl bir tablo çıkar pazar günü bilemem ama Cumhurbaşkanı olarak bu terörle mücadelede benim anayasa amir hükümleri gereği belirlenmiş görevlerim var. Nedir o? Milletin birliği, beraberliği, bütünlüğüdür, devletin bekasıdır. Bunu sonuna kadar sürdürmekte, Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte tüm güvenlik güçlerimizle birlikte kararlıyız.

  Silahlar bırakıldığı, gömüldüğü zaman operasyonlar durur. Bunun devamında kararlıyız, durmak yok. Seçimin sonucu ne olursa olsun, bu süreç devam edecek

  2 BİNİ AŞKIN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Dağda Kürt insanı değil 2 bini aşkın terörist öldürüldü. Dağdakilere sesleniyorum: Kürt kardeşlerimizin bu ülkeye sadakatini biliyorum ama teröristlerin de ülkemi bölme gayretini biliyorum.

  TERÖRİSTLER ALÇAKTIR HAİNDİR

  Teröristler, alçaktır ve haindir. Benim Kürt kardeşim ayrıdır. Bunların tek besin kaynağı kan ve kaos.

  CANLI BOMBALAR YAKALANDI

  İşte bakın bugün gene bu akşam Suriye tarafına kaçarken yakalananlar var, canlı bomba. Üzerlerinde 7 kilo TNT. Bunlarla beraber yakalandılar. Kim bilir nerede yapacaklardı, seçim öncesi. Bunları biz yakından takip ediyoruz

  Görüş Bildir