Erdoğan'dan CHP'ye: PKK'nın arkasında vagonsun

Erdoğan'dan CHP'ye: PKK'nın arkasında vagonsun

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) terör olaylarının görüşülmesi için TBMM'yi toplantıya çağırmasıyla ilgili, "Bu terör örgütünü meşrulaştırma çalışmasıdır. Biz terör örgütünün arkasına vagon olmayız, ama sen CHP olarak vagon olursun. Zaten vagonsun" dedi.

İstanbul Dostluk Derneği'nin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği iftar programına Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, çok sayıda milletvekili, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve çok sayıda davetli katıldı. Programda bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin çok ağır dönemden geçtiğini söyledi. "Hep birlikte Türkiye olmaya mecburuz." diyen Erdoğan, "9 sene önce Merkez Bankası rezervi 27,5 milyar dolarken, şu anda 103 milyar dolara geliyor. IMF'ye borcumuzu Nisan ayında sıfırlıyoruz. IMF'ye bu arada 5 milyar dolar borç vereceğiz. Türkiye artık alan el değil, veren el. Bu önemli bir unsur. Güçlü olmaya mecburuz." diye konuştu.

Türkiye'nin artık güçlü bir ülke haline geldiğini belirten Erdoğan, "Yeter ki içimizde birbirimizi yemeyelim. Öyle bir ana muhalefet var ki terörizmle mücadele ederken, kalkıp da terörizm konusunda iktidarla beraber olmayı değil, onların yanında nasıl yer alırız onu düşünüyor. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısıyla görünür görünmez, iş birliği içindeler." ifadelerini kullandı.

TERÖRÜ MEŞRULAŞTIRMA ÇABASI

CHP'nin terör sorunu konusunda teklifi olmadığını, sadece teşhisi bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, "Onları biz de biliyoruz. Salı günü bu konuyla ilgili TBMM'yi toplantıya çağırıyor. Bunu okumak için geliyorlar. Ne olacak? Toplanacaksan toplan. MHP de katılmıyor. Bu terör örgütünün meşrulaştırma çalışmasıdır. Biz terör örgütünün arkasına vagon olmayız ama sen CHP olarak vagon olursun. Zaten vagonsun. Meclis'te ne yapacaksın. Şov yapacaksın. Biz şovmen değiliz. İcraatçıyız. Türkiye'de muhalefet siyaha beyaz, beyaza siyah demektir. Böyle anlaşılmıştır. İşlerine gelmezler, ama vatandaş biliyor. Vatandaş bildiği için de her iki kişiden biri AK Partilidir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Erdoğan ve Numan Kurtulmuş'a kahve takımı hediye edildi. Erdoğan'ın, Kurtulmuş'a hediye edilen fincanlarla ilgili espri yapması salonda gülüşmelere sebep oldu. Ayrıca dernek üyeleri, Başbakan Erdoğan ve Numan Kurtulmuş ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.