Euro
10.8078
0.57%
Dolar
9.3157
0.59%
Altın
530.1
0.7%
Borsa
1.418
0.63%
Bitcoin
577.189
2.66%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Erdoğan'dan Demirel'in evine taziye ziyareti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Demirel'in Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 18.06.2015 - 14:39
  Erdoğan'dan Demirel'in evine taziye ziyareti

  Erdoğan dan Demirel in evine taziye ziyareti #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Güniz Sokak'taki evine taziyeye gitti. Demirel'in özellikle son 50 yıllık siyasi yaşam içerisinde farklı bir yeri ve konumu bulunduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

  ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREV NEYSE YERİNE GETİRECEĞİZ

  "Özellikle de nevi şahsına münhasır siyasette edindiği yer ile hakikaten akıllarda kalacak birçok şeyleri gerek siyaseti takip edenler açısından, gerekse siyasetin kitabını yazanlar açısından unutulmayacak, inanıyorum ki anıları bıraktı ve bundan sonraki süreçte de Isparta'daki özellikle adına yaptırmış olduğu külliye ile bir çekim merkezi oluşturacağına inanıyorum. Yine 'Güniz Sokak' ismi de şu anda varislerinden de edindiğim bilgiyle adeta kalıcı bir sürece herhalde adını yazdıracak. Bizler de üzerimize düşen görevler neyse bunları yerine getireceğiz."

  EVİ MÜZE OLACAK

  Demirel'in siyasi yaşamının birçok belgeler ve dosyalarla geleceğe ışık tutacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dolayısıyla burasının bir müze gibi bir kütüphane gibi istifade edilecek bir yer olması da onu kalıcı kılacaktır. Ve ben bundan dolayı da gerek Şevket Bey'e sağlıklı bir yaşam dilerken, onun da bu konudaki kararlılığını, gerek tüm yakınlarının bu konudaki kararlılığını kutluyorum, tebrik ediyorum. Kendilerine tekrar Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

  Erdoğan'dan Demirel'in evine taziye ziyareti

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir