Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.777
0.00%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 14 C

  Erdoğan'dan Hatay mesajı: Gurur ve övünç vesilesi oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 23 Temmuz Hatay’ın anavatana katılmasının 81. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
  • Özel Haber
  • 23.07.2020 - 20:54
  Erdoğan'dan Hatay mesajı: Gurur ve övünç vesilesi oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın anavatana katılmasının yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, barışçı ve hukuka saygılı Türk dış politikasının, 81 yıl önce elde ettiği büyük bir başarıyla Hatay'ın anavatana bağlanmasının genç Türkiye Cumhuriyeti'nin diplomasi alanındaki kazanımlarının ilk halkalarından birini oluşturduğunu belirtti.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HATAY'IN ANAVATANA KATILMASIYLA İLGİLİ MESAJ

  Hatay Millet Meclisi'nin kendi arzu ve iradesiyle aldığı kararın milli birlik ve bütünlüğü güçlendirirken, Doğu Akdeniz'deki Türkiye varlığını da perçinlediğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

  "Kültür ve medeniyetlerin binlerce yıldır bir arada yaşadığı Hatay'ın Türkiye'ye katılımı, hoşgörü diyarı ülkemiz için de ayrı bir zenginlik, gurur ve övünç vesilesi olmuştur. Hatay'ın anavatana katılmasının yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayanları rahmetle minnetle yad ediyor, Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

  Erdoğan dan Hatay mesajı: Gurur ve övünç vesilesi oldu #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir