Euro
9.9701
-0.02%
Dolar
8.4556
0.34%
Altın
483.32
-0.56%
Borsa
1.427
0.22%
Bitcoin
403.404
0.98%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C
  Erdoğan'dan 'haysiyetsizler' çıkışı

  Erdoğan'dan 'haysiyetsizler' çıkışı

  PKK'nın terörü tırmandırmasıyla oluşan ortamı, Erdoğan'ın politikalarına bağlayanlara, Cumhurbaşkanı sert çıktı.
  • 11.08.2015 - 18:13

  7 Haziran'dan sonra Suruç'ta 32 kişinin bombayla öldürüldüğü katliamın ardından PKK terörü de yeniden başladı.

  TSK PKK kamplarına hava operasyonları düzenlerken, PKK'lı teröristler asker/polis/sivil ayrımı yapmadan kalleşçe pusu kurarak cinayetler işlemeye başladı. PKK'nın terörü tırmandırmasını Erdoğan'ın politikalarına bağlayanlar, hatta bizzat Cumhurbaşkanı'nın emriyle ülkenin kaosa sürüklendiğini iddia edenler oldu. Erdoğan terör eylemlerini kendisi ile ilişkilendirenlere sert cevaplar verdi. İşte o sözler:

  HAYSİYETSİZLER

  "Geçtiğimiz bir ayda yaşananlar bu ülkede kimlerin demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduğunu, kimlerin de bu kavramları istismar ettiğini bir defa daha gösterdi. Dün hayata geçirdiğimiz demokrasi ve özgürlük hamlelerini sabote etmek için uğraşanların bugün terör örgütünü aklamak için nasıl ellerinden geleni yaptıklarını ibretle takip ediyoruz. Terör örgütlerinin üstlendiği eylemleri bile devletin, hükümetin, hatta şahsımın üzerine yıkmaya çalışacak kadar izanını, hatta haysiyetini kaybedenler olduğunu görüyoruz"

  Erdoğan'dan terör eylemlerine sert tepki VİDEO

  DAEŞ NEYSE PKK O

  Terör örgütünün çok ciddi kayıplar yaşadığını biliyoruz. Güvenliğimiz için tehdit teşkil eden DAEŞ için etkili operasyonlar gerçekleştirdik. Bizim için terör örgütleri arasında hiçbir fark yoktur. Amacı söylemi ne olursa olsun, bizim için Terör örgütü, terör örgütüdür. Bir taraftan terörle ve arkasındaki kirli odaklarla mücadelemizi sürdürüyor, diğer taraftan hukuk devletinden demokrasiden asla taviz vermiyoruz.

  SİLAHLARIN ÜZERİNE BETON DÖKÜLENE KADAR

  Terör örgütleri ülkemiz için tehdit olmaktan çıkarılana kadar, devletimize milletimize doğrultulan silahlar bırakılıp, gömülünceye kadar… Silahların susması değil, silahların bırakılıp gömülmesi… Bunu ısrarla söylüyorum. Üzerine beton dökülene kadar, sınırlarımız içinde tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir