Petrol
86.19
0.72%
Euro
19.6497
0.10%
Dolar
18.6368
0.01%
Altın
1.079
0.23%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
327.452
1.55%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Erdoğan HDP'liler hakkında ilk kez konuştu

  Erdoğan HDP'liler hakkında ilk kez konuştu

  Terör operasyonu kapsamında tutuklanan 9 HDP'li hakkında ilk kez konuşan Erdoğan "Bu densizlerin amacı Türkiye'yi sıkıntıya sokmak" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 06.11.2016 - 14:22

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fahri Doktora Tevdi töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'ye yapılan operasyon hakkında şunları söyledi:

  TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN PARLAMENTO'DA UZANTILARI VAR

  "Terör örgütü PKK'nın Parlamento'da uzantıları var. 7 Haziran'da hatırlarsınız 80 vekili aldılar. O günün ertesinde Diyarbakır'da halkı sokağa davet ettiler ve 50 kişinin ölümüne neden oldular. Esasen yaşanan hadise çok açık ve nettir. Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi geçtiğimiz Mayıs ayında tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırdı. Bu sadece onlara yönelik bir olay değil. Fakat şu an Batı'nın ağzına bakın. Batı şu an nasıl değerlendirme yapıyor?

  Erdoğan HDP'liler hakkında ilk kez konuştu VİDEO

  BU DENSİZLERİN AMACI TÜRKİYE'Yİ SIKINTIYA SOKMAK

  Bu mesele Anayasa Mahkemesi'ne götürüldü, yüksek mahkeme de hukuka uygun buldu. Bir siyasi partinin mensupları en başından beri bu konuyu tahrik unsuru haline getirmeye çalışmışlardır. Önceleri meydan okudular. Benim dokunulmazlığımı kaldırın, ben anında yargıya gitmeye hazırım dediler. Daha sonra kaçmaya çalıştılar. Yargıya, millete meydan okuyan hatta hakaret eden bu densizlerin amacı Türkiye'yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmaktır.

  BENİM EN UFAK KORKUM YOK

  Benim uluslararası bu saldırılardan en ufak korkum, endişem yoktur. Benim için asıl olan milletimdir. Yoksa Batı ne diyor? 53 sene Avrupa Birliği'nin kapısında bekletilen Türkiye için Batı'dan biz ne bekleyeceğiz? Kendimizi aldatmayalım. Biz, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. İnanın, çalışalım gayret edelim, ilim olarak değerli hocalarım şu sevgili öğrencilerimizi geleceğe hazırlasınlar, biz bunları sollayıp aşar geçeriz.

  Türkiye son 3 yıldır yaşadığı hadiseler sebebiyle artık olaylara bakış açısını değiştirmiş, kendisine yeni yol çizmiş bir ülkedir. Artık bizim ölçümüz ülkemiz ve milletimizin bekası için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaktır."Erdoğan HDP liler hakkında ilk kez konuştu #1


  Görüş Bildir