Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
324.022
0.80%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Erdoğan'dan Pakistan ziyareti öncesi açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa değişikliği teklif taslağı ile ilgili konuştu.
  • Ajanslar
  • 16.11.2016 - 09:20
  Erdoğan'dan Pakistan ziyareti öncesi açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın başkenti İslamabad'a hareketinden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunuyor.

  AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifi taslağı ile ilgili de konuşan Erdoğan, "AK Parti ve MHP'nin kendi aralarında yaptıkları görüşmenin bana düşen boyutu 'Hayırlı olsun' temennisinde bulunmaktır." diyerek şu ifadeleri kullandı;

  BAŞKANLIK VEYA CUMHURBAŞKANLIĞI..

  "Yapılan bu çalışmanın 'Başkanlık' veya 'Cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Yeter ki burada her iki siyasi parti milletimize neyi takdim edecektir, bunu kendi aralarında görüşmek suretiyle kararını vereceklerdir. Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği kesilmemeli."

  Erdoğan dan Pakistan ziyareti öncesi açıklamalar #1

  Erdoğan: Başkanlık veya cumhurbaşkanlığı sıkıntı değil VİDEO

  Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

  PAKİSTAN'IN FETÖ İLE MÜCADELESİ

  "FETÖ'nün Pakistan içindeki varlığını sonlandırma noktasında hemen harekete geçtiler. Yapılması gerekenler neyse Milli Eğitim Bakanlığımızla müşterek olarak sürdürüyorlar. Ülkeyi terk etmesini istediklerini duydunuz. Bunlar bizim için memnuniyet verici. İlgili kurumlarımızla Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olacağız.

  ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

  AK Parti ve MHP'nin kendi aralarında yaptıkları görüşmenin bana düşen boyutu 'Hayırlı olsun' temennisinde bulunmaktır.Yapılan bu çalışmanın 'Başkanlık' veya 'Cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir.

  Yeter ki burada her iki siyasi parti milletimize neyi takdim edecektir, bunu kendi aralarında görüşmek suretiyle kararını vereceklerdir. Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği kesilmemeli.

  EL BAB OPERASYONU

  Bir direnme var ama uzun süreceğini zannetmiyorum.

  "ALMANYA YANLIŞ OYNUYOR"

  Almanya işi sağlam tutmuyor. Terör yarın bumerang gibi dönecek ve Almanya'yı vuracaktır. Almanya yanlış oynuyor. Batı hala teröre yataklı yapıyor. Bu teröristlerin yaptıkları gösterileri ve bunlara verilen destekleri görüyoruz. Bir taraftan terör örgütü ilan ettiğiniz örgüt mensuplarına müsamaha ile bakacaksınız.


  Görüş Bildir