Petrol
111.78
-0.13%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.626
-1.37%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Erdoğan'ın açıklaması Hollanda muhalefetini karıştırdı

  Hollanda sağcı parti lideri Geert Wilders, Erdoğan'ın haklı olması halinde Hollanda başbakanının istifa etmesi gerektiğini söyledi.
  • 24.03.2016 - 15:01
  Erdoğan'ın açıklaması Hollanda muhalefetini karıştırdı

  Erdoğan ın açıklaması Hollanda muhalefetini karıştırdı #1

  Türkiye'nin, Brüksel saldırganlarından birini geçen yıl sınır dışı ettiğini ve saldırganın isteği ile Hollanda'ya gönderdiğini açıklaması, Lahey yönetimini zor durumda bıraktı.

  BBC Türkçe'nin haberine göre, Muhalefet partileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamanın "sıkıntılı" olduğunu belirtiyor, hükümet tarafından bilgilendirilmek istiyor.

  "ERDOĞAN HAKLIYSA RUTTE İSTİFA ETMELİ"

  Hollanda'da hükümete en sert tepki ise Türkiye ve İslam karşıtı politikalarıyla bilinen ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders'den geldi. Kamuoyu yoklamalarına göre rakiplerine ciddi fark atan ve şu anda Hollanda'da en büyük parti olan PVV'nin lideri, Erdoğan'ın dünkü açıklamasına tepkisini Twitter üzerinden gösterdi. Erdoğan'ın açıklamasının yer aldığı haberi paylaşan Wilders, "Eğer bu doğruysa o zaman Rutte istifa etmeli" görüşünü dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel bombacısını Türkiye'den sınır dışı ederek Hollanda'ya gönderdiklerini, ancak Belçika'nın da uyarılara rağmen bir önlem almadığını söylemişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir